policja

i

Autor: pixabay.com

To był "skrajnie nieodpowiedzialny weekend" - młodzi ostrzeszowianie lekceważą zakaz gromadzenia się

2020-03-30 16:46

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w ubiegły weekend mundurowi interweniowali aż pięć razy, w związku z nielegalnym gromadzeniem się młodych osób. Funkcjonariusze ani razu nie pouczyli ich - posypały się mandaty i wnioski do sądu.

Policjanci z Ostrzeszowa interweniowali kilka razy w Ostrzeszowie, Olszynie, Kobylej Górze, Siedlikowie i Kraszewicach. Interwencja w ostatniej z miejscowości zakończyła się nie tylko mandatem, ale także skierowaniem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

W piątek około godziny 21 w Siedlikowie mandatami zostało ukaranych trzech młodych mężczyzn – spotkali się towarzysko. Natomiast około 22:30 w miejscowości Olszyna czwórka znajomych nie mogła wytrzymać bez swojej bliskości. Dzielnicowi poza przypomnieniem o nowych przepisach zaakcentowali powagę sytuacji mandatami.

W sobotę już około południa w Kobylej Górze tamtejsi funkcjonariusze musieli podjąć interwencję wobec czteroosobowej grupy. Każda z osób odeszła z mandatem. Natomiast po dwa mandaty na głowę, po 100 złotych każdy, dostało trzech mężczyzn, którzy około 17:00 na ulicy Norweskiej spożywali wspólnie alkohol.

Niechlubnymi rekordzistami byli jednak dwaj młodzi mężczyźni, którzy około godziny 19:50 zrobili sobie w centrum miejscowości Kraszewice popijawę. Jeden z mężczyzn przeprosił i przyjął mandat karny, natomiast drugi buńczucznie oznajmiał, że nikt nie ma prawa ograniczać jego swobody i może chodzić i pić, gdzie chce. Mężczyzna będzie miał okazję uargumentować swoje stanowisko przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie, gdzie został skierowany wniosek o ukaranie go.

Informuje ostrzeszowska Komenda Policji. 

Mundurowi zapowiadają, że litości nie będzie - będą mandaty.

Policjanci nie będą korzystać z pouczeń dla osób, które przez swoją nierozwagę i lekkomyślność narażają innych na ekspozycję.

dodają funkcjonariusze.

Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.