rower

i

Autor: pixabay.com

Ta przejażdżka będzie słono kosztować - rowerzysta dostał 2,5 tys. zł mandatu!

2022-02-23 10:25

Kierował i był kompletnie pijany, ale... nie jechał samochodem tylko rowerem. I ta przejażdżka będzie słono kosztować. W Mianowicach w powiecie kępińskim policjanci zatrzymali rowerzystę, od którego było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało spory wynik i też spory był mandat jaki mundurowi wystawili mężczyźnie.

Do zatrzymania rowerzysty doszło w Mianowicach w powiecie kępińskim. Jednośladem jechał 46 – letni mieszkaniec Olszowy, od którego wyraźnie czuć było alkohol. 

Badanie jego stanu trzeźwości wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Oznacza to, że nietrzeźwy rowerzysta popełnił wykroczenie, za które ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Informuje policja w Kępnie.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z nowym taryfikatorem rowerzyści za jazdę po alkoholu również są teraz surowiej karani. 

Zgodnie z nowelizacją za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Dodają policjanci i apelują do rowerzystów o przestrzeganie przepisów. Nietrzeźwi cykliści również doprowadzają do wypadków, w których niestety albo oni albo inne osoby uczestniczące w zdarzeniu tracą zdrowie lub życie. Dlatego tak ważne jest, by NIGDY nie wsiadać ani na rower ani za kółko "po kieliszku". 

Tragedia w rzeszowskim więzieniu. Nie żyje 39-letnia psycholog
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE