psp ostrzeszów

i

Autor: PSP Ostrzeszów

Powalone drzewa i zerwane dachy - strażacy z Ostrzeszowa interweniowali 88 razy

2022-02-21 15:19

​To pracowite dni dla strażaków z naszego regionu. Ostrzeszowscy funkcjonariusze właśnie podsumowali swoje działania. I mieli co robić. Do wczoraj (20.02) interweniowali 88 razy. Najczęściej w mieście i gminie Ostrzeszów. Straty jakie spowodowały wichury są duże, ale na szczęście nikt nie stracił życia i zdrowia.

Powalone drzewa i zerwane dachy z domów i budynków gospodarczych. To głównie do takich akcji jeździli strażacy z Ostrzeszowa w ostatnich dniach. Pracy mieli bardzo dużo. Do wczoraj przeprowadzili 88 interwencji. Straty po wichurach są duże, ale na szczęście nikt nie stracił zdrowia i życia. 

W 33 przypadkach zgłoszenia dotyczyły zerwanych i uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i stodołach. W niektórych przypadkach, doszło nawet do częściowego zawalenia się obiektów co przyczyniło się do bardzo dużych strat materialnych, które w sumie oszacowano na ponad 700 tys. zł.

Mówi mł. kpt. Radosław Gatkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Nawałnice najbardziej dały się we znaki mieszkańcom miasta i gminy Ostrzeszów. Tu strażacy przeprowadzili najwięcej, bo 30 akcji. Nieco mniej, bo kilkanaście razy interweniowali w Kobylej Górze i Mikstacie. Łącznie w działaniach wzięło udział 120 strażaków z 25 jednostek pożarniczych.

Przez Polskę przeszły silne wiatry. Dokonały dużych zniszczeń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE