rynek

i

Autor: ksz

Przedsiębiorcy mają DOŚĆ - protestują przeciwko wprowadzeniu płatnej strefy parkowania w Ostrzeszowie

2022-02-21 9:27

Strefa Płatnego Parkowania w Ostrzeszowie działa od początku lutego. I już stanowcze NIE mówi jej część mieszkańców miasta, a przede wszystkim przedsiębiorców, którzy swoje działalności prowadzą w Rynku. Dziś (21.02) postulaty będą przedstawiać burmistrzowi Ostrzeszowa, a także zamierzają blokować miejsca postojowe przy urzędzie miejskim.

Spotkanie z burmistrzem Ostrzeszowa Patrykiem Jędrowiakiem ma zacząć się o godzinie 11:00 i uczestniczyć w nim mają przedstawiciele około 100 firm z miasta. Wśród postulatów przedsiębiorców są:

  • możliwość dostaw do lokali i sklepów bez ograniczeń (wjazd na 20min jak to było do tej pory),
  • częściowe otwarcie rynku dla klientów (parking na 10 samochodów – może być wyższa opłata), co umożliwi również korzystanie z punktu szczepień przeciwko COVID-19 oraz testowania w kierunku Sars-cov-2 znajdującego się przy Rynku,
  • wprowadzenie także ulg dla pracowników i uczniów pracujących w SPP,
  • 1 godzina bezpłatnego parkingu dziennie dla każdego mieszkańca,
  • wyrównanie różnicy opłat karty mieszkańca a przedsiębiorcy,
  • soboty wolne od opłat,
  • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, emerytów i rencistów.

Jak zapowiadają przedsiębiorcy jeżeli wprowadzenie strefy przełoży się na wysokość obrotów firm, to będą żądać rekompensat finansowych. 

Przy braku akceptacji na nasze postulaty będziemy domagać się wypłaty odszkodowań w przypadku spadku dochodów czy zamknięcia swoich firm spowodowanym wprowadzeniem strefy płatnego parkowania.

Czytamy w piśmie przedsiębiorców skierowanym do naszej redakcji. 

Prócz spotkania z burmistrzem ostrzeszowianie blokują dziś - na znak protestu - także miejsca postojowe przy Urzędzie Miasta i Gminy Ostrzeszów. 

Niszczycielska wichura w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE