pln

i

Autor: pixabay.com

Naprawy dróg, inwestycje w szkołach i DPS-ach - powiat ostrzeszowski liczy na Polski Ład

2022-02-18 10:07

Zadania zostały wybrane. Teraz pora złożyć dokumenty i trzeba czekać na decyzję. Powiat ostrzeszowski wybrał kilka inwestycji jakie zostaną zgłoszone do dofinansowania z rządowego Polskiego Ładu. Dziś (18.02) Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Powiatu zatwierdzi ostateczny kształt wniosków.

Naprawy dróg, inwestycje w szkołach i Domach Pomocy Społecznej - to zadania jakie powiat ostrzeszowski zgłosi do programu Polski Ład. Są trzy wnioski. Pierwszy dotyczy modernizacji dróg.

Wniosek o charakterze drogowym zamknie się kwotą ok. 10 mln zł. Będzie zawierał zadania modernizacji dróg, między innymi: w gminie Mikstat (Przedborów, Kaliszkowice Kaliskie, Kaliszkowice Ołobockie), w gminie Doruchów (droga w kierunku Plugawic), w gminie Grabów nad Prosną (Bobrowniki, Dębicze) i w gminie Ostrzeszów (Myje, Potaśnia).

Czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. 

Drugi wniosek zakłada inwestycje w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrzeszowie i Domach Pomocy Społecznej. Trzeci rozwiązuje problemy Zespołu Szkół numer 2. Tu powiat i szkoła chcą wybudowania nowego zaplecza sportowego i remontu dojazdów na terenie placówki.

Powiat ostrzeszowski złoży także wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych w specjalnym naborze dla gmin popegeerowskich. Do rozdysponowania jest 2,5 miliarda złotych, a poziom dofinansowania wynosi aż 98% więc powiatowi ostrzeszowskiemu bardzo zależy, by wnioski przeszły. Dotyczą one naprawy dróg. Modernizacje - jeśli pieniądze uda się dostać - to przejdą: ulica Hetmańska w Ostrzeszowie, odcinki Mąkoszyce-Rybin, Kużnica Myślniewska-Zmyślona Ligocka, Torzeniec-Korzeń, a także wyremontowany ma zostać ciąg drogowy Mielcuchy-Jeziorki-Jelenie-Kuźnica Grabowska.

Nie dokarmiaj ptaków chlebem! W Szczecinie pojawiły się ptasie bufety
Sonda
Tłusty Czwartek 2023. Wolisz pączki czy faworki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE