szpital

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie

Potrzebne jeszcze opinie biegłych. Trwa wyjaśnianie śmierci ciężarnej 28 - latki z Ostrzeszowa

2020-10-20 16:38

Potrzebne będą ​opinie biegłych m.in. z zakresu ratownictwa medycznego. Śledczy czekają też na szczegółowe wyniki sekcji 28 - letniej ciężarnej, która zmarła tuż przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim. Tragedia rozegrała się na początku sierpnia tego roku. Śledztwo przejęła Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Kobieta najpierw trafiła do szpitala w Ostrzeszowie. Jej stan się pogarszał. Szpital jednak nie miał karetki, by przewieź ją do innej placówki. Poszukiwania i transportu i miejsca w innym szpitalu trwały kilka godzin. W końcu 28 - latkę zabrano do szpitala w Ostrowie. Ale tuż przed przyjęciem, będąca w 17 tygodniu ciąży kobieta, zmarła.

Śledztwo rozpoczęła Prokuratura Rejonowa w Ostrowie. Teraz przejęła je, jak to w takich sprawach bywa, Prokuratura Regionalna w Łodzi.

Ważna w śledztwie jest nie tylko kwestia samej pomocy medycznej ale przede wszystkim jej organizacji i na tym wątku skupić się ma w dużej mierze prokuratur.

Chodzi m.in. właśnie o decyzje związane z transportem kobiety. I tu też pomocni mają być biegli a także ustalenia Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu, który zresztą nałożył już na  szpital w Ostrzeszowie - karę 30 tysięcy złotych - za brak karetki do przewozu chorych między szpitalami.

Sprawą zajmuje się także rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Jego ocena także będzie przydatna w śledztwie. To nie skończy się jednak wcześniej niż za kilka miesięcy.

Wielkie szkolenie policjantów! Tak ćwiczyli jazdę BMW
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE