medyk

i

Autor: fb Medyk

Konkurs

Ostrów. W "Medyku" pokazali nowoczesne masaże

2023-11-15 10:37

To była jubileuszowa 10 edycja. Ostrowski "Medyk” był tym roku gospodarzem międzywojewódzkiego konkursu masażu. Wzięło w nim udział 9 szkół, a każda wystawiła trzech uczestników. Zwyciężyła Krystyna Polańska ze szkoły w Rawiczu.

Ten konkurs ma poszerzać horyzonty i umiejętności, ale też integrować środowisko - mówi dyrektor ostrowskiego Medyka Tomasz Kuczma. Staramy się wprowadzać najnowszą wiedzę dotyczącą masażu, bo postęp w tej dziedzinie jest ogromny. To, co miało zastosowanie 5 czy 10 lat temu, dziś już odchodzi do lamusa. Musimy za tą wiedzą opierającą się o znajomość anatomii, fizjologii czy nawet psychologii, nadążać. Najpierw uczymy się sami, a potem w sposób przystępny chcemy przekazać to dalej.

medyk

i

Autor: fb Medyk

Finał konkursu jest dwuetapowy i obejmuje test oraz sprawdzian praktyczny – mówi Filip Kowalewski ze szkoły w Poznaniu - Dostaliśmy kartę pacjenta z jednostką chorobową i trzeba było przeprowadzić cały zabieg od początku, czyli od przygotowania stołu do masażu, samego pacjenta aż po wybranie sposobu i rodzaju prowadzenia zabiegu.

Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Koninie – Joanna Trawińska i Łukasz Łopatka.

Źródło: Ostrów. W "Medyku" pokazali nowoczesne masaże