rynek w grabowie nad prosną

i

Autor: FB Maksymilian Ptak

Już za miesiąc rynek w Grabowie nad Prosną będzie oddany do użytku mieszkańców

2022-09-29 7:38

To już ostatnia prosta. Rewitalizacja rynku w Grabowie nad Prosną powoli dobiega końca. To ma być wizytówka miasta - miejsce, w którym mieszkańcy będą odpoczywać i z chęcią spędzać czas. To jedna z największych i najdroższych inwestycji w tym roku - jej koszt to blisko 2 mln złotych.

To ma być wizytówka miasta.Już za miesiąc grabowski rynek zostanie oddany do użytku mieszkańców.

Pieniądze podatników wracają do mieszkańców Grabowa nad Prosną. Tym razem środki przeznaczono na rewitalizację rynku. To już ostatnia prosta - a prace zakończą się za miesiąc. Teraz jest tam układana nowa kostka brukowa, ale to niejedyna zmiana, na jaką mogą liczyć mieszkańcy.

Będą nowe nasadzenia drzew, których w tej chwili brakowało. Będą magnolie, platany, położona trawa z rolki. Ten rynek będzie wyglądał na pewno bardziej estetycznie. To po pierwsze. Po drugie - mieszkańcom będzie łatwiej zaparkować. Będzie też możliwość, miejsce tzw. gastronomiczne, z którego mieszkańcy będą mogli skorzystać. Zostanie postawiona także publiczna toaleta. To będzie miejsce rekreacji i odpoczynku - mówi burmistrz Grabowa, Maksymilian Ptak. 

Koszt tej inwestycji to blisko 2 mln złotych, z czego 90% do rządowe dofinansowanie, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

Rewitalizacja grabowskiego rynku to odpowiedź na prośby mieszkańców, którzy do tej pory niechętnie korzystali z tego miejsca.

10 ciekawostek o materiałach budowlanych

Pytanie 1 z 10
Z czego składa się stal?