argagga

i

Autor: JL

EKOLOGIA

Już jest! Nowy ,,elektryk'' dla Straży Miejskiej w Ostrzeszowie

2023-03-31 9:20

Diesla zamienili na elektryka. Straż Miejska w Ostrzeszowie ma nowe auto - elektryczne, które ma być tanie w utrzymaniu, i przede wszystkim - ekologiczne. Jak na razie elektryk stoi jeszcze w garażu, gdzie jest oklejany, malowany i znakowany - zgodnie z wytycznymi.

Miał być dopiero we wrześniu, ale jest już teraz. I choć na razie jest zaparkowane w garażu swoją ,,służbę'' rozpocznie za niecałe dwa tygodnie.

Straż Miejska w Ostrzeszowie ma nowe auto - elektryczne, które ma być tanie w utrzymaniu i przede wszystkim ekologiczne.

Obecnie auto przechodzi ,,metamorfozę'' - malowanie, oklejanie i znakowanie.

W tej chwili trwają wszelkie prace związane z oznakowaniem - to znaczy oklejeniem go na styl straży miejskiej, założeniem sygnałów uprzywilejowanych, belki na górze. Rozporządzenie mówi wyraźnie, że samochód straży miejskiej musi być oznakowany w szczególny sposób - szachownica z boku - srebrna lub żółta, plus godło miasta. Będziemy chcieli to rozszerzyć, żeby to auto było bardziej widoczne - ze wszystkich stron na drzwiach, tylnej klapy i przedniej masce okleić niebieską folią, na której będzie napis STRAŻ MIEJSKA i godło miasta - mówi komendant ostrzeszowskich municypalnych, Sławomir Grzegorowski. 

Obecne auto, które służy ostrzeszowskim municypalnym ma już 14 lat. Nowy elektryk zastąpi je za niecałe dwa tygodnie.

Koszt nowego samochodu to blisko 175 tysięcy złotych - pieniądze na jego zakup pochodzą z budżetu gminy.

QUIZ. Rozpoznasz serial po kultowym tekście? Arcytrudny test tylko dla fanów!

Pytanie 1 z 13
Kto to powiedział: "Każdy, absolutnie każdy, dzień jest jak podarunek i należy tak żyć, jakby każdy dzień był ostatnim"?