polcija

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Tragedia nad wodą

Jest decyzja prokuratury po śmierci 11-latki nad zalewem w Kobylej Górze

2023-10-06 12:20

Śledztwo w sprawie śmierci 11-latki, która zmarła na plaży w Kobylej Górze w sierpniu tego roku - UMORZONE. Tak zdecydował prokurator. Wcześniej odstąpiono od sekcji zwłok a ciało dziecka oddano rodzinie.

Do tragedii doszło 19 sierpnia nad zalewem pod Ostrzeszowem. Dziecko wyszło z wody i straciło przytomność.

Mimo długiej reanimacji życia dziewczynki nie udało się uratować.

Śledztwo nie wykazało na udział osób trzecich w śmierci dziecka, stąd decyzja o umorzeniu.

Dziecko ratowali zarówno świadkowie, jak i strażacy, i ratownicy medyczni. Długa reanimacja nie uratowała jednak życia pokrzywdzonej. Podczas drobiazgowego śledztwa, opartego m.in. o przesłuchania świadków i biegłych - prokurator nie stwierdził, by do śmierci dziecka przyczynił się udział osób trzecich. Nie stwierdzono również aby zgon nastąpił w wyniku cech klinicznych mogących wskazywać na inną zewnętrzną przyczynę, to jest na temperaturę lub działanie wody. Ciało dziewczynki nie miało żadnych zewnętrznych obrażeń. Nie wchodząc w szczegóły, podczas śledztwa potwierdzono, że przyczyną zgonu była tutaj kwestia stanu zdrowia pokrzywdzonej.

Mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Rodzina dziewczynki pochodziła z powiatu wieluńskiego.

QUIZ z mapy świata. Na jakim kontynencie leżą te państwa?

Pytanie 1 z 0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE