Nowe urządzenie stanęło przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. Dzięki niemu nie trzeba już przyjeżdżać do urzędu wyłącznie w godzinach jego pracy.
Zasada działania jest prosta. Podczas załatwiania sprawy wystarczy zgłosić chęć odbioru dokumentu przez urzędomat i podać numer telefonu. Gdy dokument będzie gotowy, trafi do specjalnej skrytki. Następnie otrzymamy SMS z kodem PIN.
Po podejściu do urządzenia trzeba wpisać numer telefonu i otrzymany kod. Skrytka otworzy się automatycznie. Na odbiór dokumentów jest 48 godzin. Jeśli w tym czasie nie zostaną odebrane, wrócą do odpowiedniego wydziału starostwa.
Przez urzędomat można odbierać między innymi dowody rejestracyjne, dodatkowe tablice rejestracyjne na bagażnik, wypisy i wyrysy geodezyjne, kopie map oraz wybrane zaświadczenia.
Urządzenie działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.