zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

MATURY 2024

Znamy wyniki matur. Jak poszło uczniom z ostrzeszowskich szkół?

2024-07-11 7:13

W maju uczniowie w całej Polsce przystąpili do egzaminu dojrzałości. Matura w tym roku rozpoczęła się 7 i zakończyła 24 maja. To część pisemna na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz część ustna. Jakie wyniki osiągnęli uczniowie z powiatu ostrzeszowskiego?

W powiecie ostrzeszowskim mamy trzy szkoły średnie - to I LO im. Marii Skłodowskiej - Curie, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich oraz Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 335 osób, świadectwo dojrzałości otrzymało 282 uczniów (84% zdawalności). Przedmiot, z którym abiturienci poradzili sobie najlepiej to język angielski (96% zdawalności), niewiele gorzej wypadł język polski (93% zdawalności). Na trzecim miejscu znalazła się matematyka (89% zdawalności), a najsłabiej uczniowie poradzili sobie z językiem niemieckim (83%).

Jak podaje starostwo powiatowe w Ostrzeszowie, w rankingu najlepiej wypadło I LO. Tutaj, do matury przystąpiło 98 osób. Zdało 97 osób, co stanowi 99%. 

W podziale na przedmioty obowiązkowe wyniki zdawalności kształtują się następująco: język polski: 100%, matematyka: 99%, język angielski: 100% oraz język niemiecki: 100%.

Drugie miejsce to ex aequo II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej. Tutaj, do egzaminu dojrzałości przystąpiło odpowiednio - 26 i 83 osoby. Jeśli chodzi o LO, to zdawalność wyniosła 81%, tak samo z resztą, jak w technikum.

Najgorzej w tym roku z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie z Zespołu Szkół nr 1. W tej szkole maturę pisało 125 osób, a zdawalność wyniosła 75%. W podziale na przedmioty obowiązkowe wyniki zdawalności kształtują się następująco: język polski: 90%, matematyka: 82% oraz język angielski: 94%.

Jeśli chodzi o przedmioty rozszerzone, to w powiecie ostrzeszowskim uczniowie wybierali biologię, chemię, filozofię, fizykę, geografię, historię, historię muzyki, informatykę, język angielski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, matematykę i WOS. 

zdjęcie wyniki

i

Autor: powiat ostrzeszowski

Quiz. Matura z matematyki. Sprawdź, czy zdasz!

Pytanie 1 z 10
Liczba log9 27 + log9 3 jest równa