krew

i

Autor: krwiodawstwo.kalisz.pl

Zamiast na boiskach spotkają się w punkcie krwiodawstwa - piłkarze zachęcają do oddawania krwi

2020-04-02 10:11

Victoria Ostrzeszów i Pelikan Grabów łączą siły i jutro (03.04) piłkarze i zarządcy obu drużyn wspólnie oddadzą krew. Do akcji zapraszają również kolegów z innych miejscowych teamów, a także swoich kibiców. Krwi brakuje - szczególnie grup ujemnych. Przez epidemie koronawirusa wiele osób zrezygnowało z dzielenia się tym cennym lekiem i jego zapasy maleją.

Ostrzeszowskie krwiodawstwo czynne będzie jutro (03.04) w godzinach od 7.30 do 12.30. I jak zapewniają piłkarze Victorii i Pelikana oni na pewno jutro się tam pojawią.

Przerwa od rozgrywek i nakaz siedzenia w domu nie oznacza, że nie można w tym czasie zrobić czegoś pożytecznego. Oddział Terenowy Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie odczuwa negatywne skutki epidemii koronawirusa. W ostatnich dniach znacząco zmalała liczba osób, które udają się tam, by oddać krew. Stąd apel o to, by z tego nie rezygnować, bo zapotrzebowanie na życiodajny płyn wciąż jest ogromne. Z racji tej zarząd, piłkarze Victorii Ostrzeszów i Pelikana Grabów postanowili połączyć siły i w piątek oddać krew. Chętnych jest dużo, każdy chce zrobić coś pożytecznego.

Mówią piłkarze Victorii Ostrzeszów.

Krew w ostrzeszowskim punkcie krwiodawstwa i krwiolecznictwa można oddawać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 12:30. Działalność punktu w Kępnie jest tymczasowo zawieszona.