szpital

i

Autor: ksz

Mobilny respirator, kardiomonitory i inny ratujący życie sprzęt trafi do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

2020-04-01 21:40

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wciąż rośnie. Na ten moment potwierdzonych przypadków jest 2554, zmarły 43 osoby. W powiecie ostrzeszowskim na razie jest spokojnie, ale włodarze poszczególnych gmin już myślą jak zadbać o swoich mieszkańców, jeśli wirus uderzy. Trwa szycie maseczek, a niebawem do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia trafi nowoczesny sprzęt ratujący życie. Jego zakup sfinansuje 7 gmin powiatu ostrzeszowskiego.

Mobilny respirator, 5 kardiomonitorów oraz inny sprzęt ratujący życie otrzyma niebawem ostrzeszowski szpital – to efekt wspólnej akcji samorządu powiatowego oraz samorządów miejsko-gminnych i gminnych powiatu ostrzeszowskiego. Zamówienie ze specyfikacją zakupu już zostało złożone i będzie zrealizowane w pierwszej połowie maja.

Miasto i Gmina Ostrzeszów sfinansuje zakup mobilnego respiratora, czytamy na facebookowym profilu burmistrza Ostrzeszowa Patryka Jędrowiaka.

Kardiomonitory i pozostałe wyposażenie to efekt zrzutki pozostałych samorządów. Powiat ostrzeszowski zdecydował również o podwyższeniu kapitału zakładowego ostrzeszowskiego szpitala. 

W sytuacji zaostrzającej się pandemii niewykluczona jest w nieodległym czasie konieczność podjęcia przez ostrzeszowską placówkę innych poważnych wyzwań związanych z bezpośrednim zwalczaniem skutków epidemii, co wiąże się z potrzebą dobrego wyposażenia szpitala w nowoczesny sprzęt. Podczas ostatniej sesji rady powiatu, 31 marca, radni podjęli uchwałę o wsparciu Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia kwotą 500 tys. złotych z przeznaczeniem na wydatki majątkowe placówki.

Czytamy na stronie internetowej powiatu ostrzeszowskiego.

Łącznie w Wielkopolsce potwierdzono już ponad 170 przypadków koronawirusa. 6 osób zmarło. W tym dzisiaj - trzy.