PLUSZOWY MIŚ

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie

BEZPIECZEŃSTWO

Wyjątkowi, PLUSZOWI ratownicy u strażaków z Ostrzeszowa

2023-10-13 11:09

To z pewnością nie są ,,zwykli'' funkcjonariusze. Choć do akcji wyjeżdżać będą w ,,pełnym umundurowaniu''. Ich głównym zadaniem jest jednak wsparcie psychologiczne najmłodszych ofiar wypadków i katastrof. Mowa o PLUSZOWYCH MISIACH RATOWNIKACH, którzy trafili właśnie do ostrzeszowskiej jednostki straży pożarnej.

Misie Ratownisie, czyli strażackie maskotki - na ratunek najmłodszym ofiarom wypadków.

To ogólnopolska akcja Rzecznika Praw Dziecka, w ramach której do jednostek PSP w całej Polsce trafiły Pluszowe Misie - które mają służyć jako psychiczne wsparcie dla maluchów.

Takie pluszaki trafiły także do strażaków w Ostrzeszowie.

Mały miś ratownik ma służyć jako wsparcie psychiczne dziecku, które brało udział w zdarzeniu lub wypadku drogowym. Pluszowa maskotka umożliwia strażakom nawiązanie kontaktu z dzieckiem w dramatycznych sytuacjach życiowych. Pozwala odciągnąć uwagę małych pociech od sytuacji w której się znalazły. Dzięki tej inicjatywie strażacy podczas działań, przekazując maskotki, nie tylko udzielają pomocy i wsparcia poszkodowanym, lecz także chronią psychikę dziecka przed trwałymi urazami. Problemy psychologiczne po traumatycznym przeżyciu mogą również pojawiać się z dużym opóźnieniem. Dlatego mali pomocnicy strażaków mają na sobie koszulkę z numerem darmowego Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - mówi Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie.

To już druga edycja akcji. W pierwszej - ubiegłorocznej - do jednostek PSP w całej Polsce trafiło 2,5 tysiąca pluszaków.

Quiz: Popularne gry komputerowe. Czy rozpoznasz grę po zdjęciu z rogrywki?

Pytanie 1 z 11
To najnowsza gra z niezwykle popularnej serii. Fani nadal czekają na jej kontynuację. Mowa o:
Quiz: Popularne gry komputerowe. Czy rozpoznasz grę po zdjęciu z rogrywki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE