Wspólne czytanie elementarza profesora Mariana Falskiego za nami

i

Autor: Urząd Gminy w Kraszewicach V edycja "Wspólnego czytania elementarza profesora Mariana Falskiego"

"Wspólne czytanie elementarza profesora Mariana Falskiego" za nami

2021-12-10 11:01

Czytali elementarz - już po raz piąty. W Kraszewicach odbyło się "Wspólne czytanie elementarza profesora Mariana Falskiego". To już coroczna tradycja. Czytanie zawsze odbywa się w okolicy urodzin profesora, czyli 7 grudnia. Elementarz Falskiego to najpopularniejsza pierwsza czytanka w Polsce, z której uczyło się czytać i pisać kilka pokoleń Polaków.

To był hit wydawniczy. Z tej książki pisania i czytania uczyło się kilka pokoleń Polaków. A Kraszewice dbają, by słuch i pamięć o tej czytance nie zaginęły. Mowa o elementarzu prof. Mariana Falskiego, którego fragmenty były głośno odczytywane w Kraszewicach. To już cykliczna impreza, którą co roku organizuje gmina Kraszewice wraz z Muzeum Elementarza w Kuźnicy Grabowskiej. 

Najbardziej znaną książką do nauki języka polskiego bez wątpienia jest elementarz Mariana Falskiego. Co ciekawe to najczęściej wznawiany i najdłużej wydawany tego typu podręcznik na świecie. Pierwsze wydanie ukazało się w 1910 roku pod tytułem "Nauka czytania i pisania dla dzieci".

Mówi Konrad Kuświk, wójt gminy Kraszewice.

Fragmenty elementarza odczytywali między innymi posłowie, samorządowcy czy dyrektorzy gminnych jednostek.

Pełną relacje z imprezy znajdziecie TU -> http://www.kraszewice.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=31&dzialy=31&akcja=artykul&artykul=2914

Zima w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE