Modna maseczka ochronna. Żenada czy nowy trend 2020? Zobacz, ile kosztują

i

Autor: Canva Modna maseczka ochronna. Żenada czy nowy trend 2020? Zobacz, ile kosztują

Wielkopolska: Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? Policja wystawia mandaty! [DANE]

2021-03-23 16:48

Od soboty w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia związane z trzecią falą pandemii koronawirusa. Policja w całym kraju kontroluje, czy przestrzegamy między innymi nakazu zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W pierwszych dniach obowiązywania nowych przepisów posypały się mandaty, również w Wielkopolsce. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Od soboty w całej Polsce obowiązują nowe przepisy związane z trzecią falą pandemii koronawirusa. Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują następujące ograniczenia. Swoją działalność musiały zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. Rząd zaleca także pracę zdalną - oczywiście w miarę możliwości. 

Raport z Anteny 23.03

Wielkopolska: Mandaty za brak maseczki - ile wystawili ich policjanci? 

W pierwszym dniu obowiązywania nowych obostrzeń policjanci w całym kraju nałożyli ponad 2,4 tys. mandatów i sporządzili prawie 670 wniosków do sądu o ukaranie. A jak wyglądało to w naszym regionie? 

W Wielkopolsce za nieprzestrzeganie zasad dotyczących zakrywania ust i nosa policjanci nałożyli w sobotę 134 mandaty i skierowali 18 wniosków do sądu o ukaranie. W niedzielę natomiast wystawione zostały 123 mandaty, a do sądu skierowano 16 wniosków. 

Sprawdzamy czy ludzie stosują się do zasady nakrywania nosa i ust, czy noszą maseczki, czy zachowują dystans społeczny, bo to jest kluczowe żeby tę całą sytuację w jakiś sposób próbować opanować

powiedział nam kom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

QUIZ. Czy znasz sławne powiedzenia polskich POLITYKÓW? Te zdania przeszły do historii. 8/10 to MUS!

Pytanie 1 z 10
"Sorry, taki mamy klimat"
Źródło: Wielkopolska: Czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń? Policja wystawia mandaty! [DANE]