szlachetna paczka

i

Autor: powiatostrzeszowski.pl

​Weekend Cudów za nami - paczki trafiły do ponad 30 rodzin w powiecie ostrzeszowskim

2021-12-13 11:58

Darczyńcy i wolontariusze po raz kolejny nie zawiedli. Dla ponad 30 rodzin w powiecie ostrzeszowskim to będą lepsze święta. Ostrzeszowski Rejon Szlachetnej Paczki podsumował Weekend Cudów. To były pracowite dni, ale wszystko się udało i paczki trafiły już do potrzebujących.

Rejon Szlachetnej Paczki w Ostrzeszowie podsumował bardzo pracowity, ale wspaniały weekend. Ten ostatni był "Weekendem Cudów" podczas którego wolontariusze rozwozili do potrzebujących paczki. W tym roku darczyńcy o raz kolejny nie zawiedli. W zależności od potrzeb wartości paczek wyniosły od 850 zł do nawet 25 tys. dla jednej rodziny.

To właśnie w weekend cudów na twarzach wielu rodzin zawitała radość, czasem łzy szczęścia, to właśnie w tych dniach wolontariusze dzięki hojności darczyńców mogli obdarować wiele rodzin, zapewniając czasem nawet ich podstawowe potrzeby, które dla nas wydają się normą, a dla nich są często tylko marzeniami niemożliwymi do spełnienia. Podczas 21 edycji, a 9 w powiecie ostrzeszowskim dzięki zaangażowaniu wielu ludzi pozyskaliśmy aż 41 historii rodzin, z czego 34 zakwalifikowaliśmy do programu Szlachetna Paczka. Deklarowane wartości paczek były zróżnicowane w zależności od potrzeb rodziny i wynosiły od 850 zł do nawet 25000 zł dla jednej rodziny.

Mówi Krzysztof Wąsala, lider Szlachetnej Paczki w Ostrzeszowie. 

Łącznie w prezentach znalazły się środki czystości, różne sprzęty, żywność czy opał za ponad 142 tys. zł. Paczki przygotowało 1542 darczyńców, a przy organizacji akcji w Ostrzeszowie pracowało 12 wolontariuszy. W Weekend Cudów 20.

To była już 9. edycja Szlachetnej Paczki w Ostrzeszowie, a 21. w kraju.

Świąteczne iluminacje w Muszynie