choinka

i

Autor: pixabay.com

"CHOINKA DLA ŻYCIA" - kaliskie krwiodawstwo i leśnicy rozdadzą świąteczne drzewka

2021-12-13 11:37

Pachnące lasem drzewko w zmian za... krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu wraz z oddziałami terenowymi zachęcają do wzięcia udziału w akcji "Choinka dla życia". Ta odbędzie się już 16 grudnia. Krwiodawstwo wraz z leśnikami przygotowało dla krwiodawców pachnące, żywe choinki.

Święta coraz bliżej. Jeżeli jeszcze nie macie choinki albo chcecie ją komuś sprezentować no to w tej akcji warto wziąć udział. Tym bardziej, że dzięki temu można komuś uratować zdrowie albo życie. Kaliskie krwiodawstwo już 16 grudnia zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Choinka dla życia". Każdy kto tego dnia przyjdzie oddać krew otrzyma od Lasów Państwowych żywą choinkę. 

Krew jest jednym z najbardziej pożądanych „leków”, którego niczym nie można zastąpić. Tylko dzięki ofiarności Honorowych Dawców Krwi możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którzy wymagają leczenia krwią i jej składnikami. Cieszę się, że Lasy Państwowe dostrzegają potrzebę wsparcia działań promujących honorowe krwiodawstwo. Jest to dowód na to, że krwiodawstwo jest bliskie sercom wielu ludzi.

Mówi Małgorzata Lorek, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

By oddać krew lub jej składniki trzeba mieć ukończone 18 lat, być zdrowym, a przed przyjściem wypić dużo wody i zjeść lekkostrawny posiłek.

Akcja "choinka dla życia" odbędzie się w 40 punktach krwiodawstwa w całej Polsce.

Więcej informacji oraz listę punktów znajdziecie TU ->https://choinkadlazycia.pl/

Sonda
Oddajesz krew?
Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie