Agencja Artystyczna Pietrasz

i

Autor: FB Agencja Artystyczna Pietrasz

IMPREZA

To będzie iście królewska zabawa! Przed nami I Festiwal Rycerski

2024-05-24 12:11

Rycerze, giermkowie, średniowieczne jadło i napitek, rzemieślnicze warsztaty i wiele wiele innych. Lubicie taki klimat? To rezerwujcie sobie czas i wpisujcie w kalendarz - 8 czerwca. Tego dnia w Parku im. Jana Pawła II w Ostrzeszowie odbędzie się I Festiwal Rycerski Kazimierza Wielkiego.

Panie będą mogły poznać księcia, a panowie - księżniczkę. I to dosłownie. Już 8 czerwca w Ostrzeszowie odbędzie się Festiwal Rycerski Kazimierza Wielkiego. To oryginalna lekcja historii z masą atrakcji dla każdego. Będą warsztaty, będzie jadło i - Turniej Rycerski.

Zapraszamy na festiwal średniowieczny, promujący Ostrzeszów. Głównym punktem programu będzie Turniej Rycerski - rycerzy zaproszonych z różnych terenów, z całej Polski. Dodatkowo odbędą się też warsztaty rzemieślnicze. Będą to m.in. zajęcia z alchemikiem, płatnerzem, pancernikiem, kowalem, wikliniarzem, garncarzem, katem, czy łucznikiem. Ale to tylko niektóre z atrakcji. Będą też elementy muzyczne - koncert średniowieczny uczniów z naszej szkoły muzycznej. Dodatkowo odbędą się też warsztaty gry na bębnach - mówi Grzegorz Dybalski, organizator imprezy.

Będzie też można zobaczyć i przekonać się, jak działają katapulty. Dla Pań, które - być może - chciałyby rzucić urok na jakiegoś księcia, odbędą się także zajęcia z zielarką. 

Impreza tak naprawdę będzie odbywać się w trzech miejscach. 

W tym roku bawimy się na dziedzińcu Baszty. Tak naprawdę będą to trzy lokalizacje - właśnie przy samej Baszcie, w Parku im. Jana Pawła II oraz na pisakach, tutaj także przy zamkowym dziedzińcu. To teren prywatny, ale udostępniony nam dzięki uprzejmości właściciela - dodaje Grzegorz Dybalski.

Festiwal Rycerski to tak naprawdę rozwinięcie ubiegłorocznego pikniku, który także w czerwcu odbywał się na zamkowym dziedzińcu. 

Co ważne, na warsztaty i rzemieślnicze zajęcia zapisy nie obowiązują. Jednak - kto pierwszy, ten lepszy.

Widzimy się 8 czerwca. Start o godz. 11:00

plakat

i

Autor: Grzegorz Dybalski

Tak mówiło się w średniowieczu! Sprawdź, czy poradzisz sobie z tymi słowami

Pytanie 1 z 20
kraśna