Święto Rzeki Prosny już w ten weekend

i

Autor: MR

Święto Rzeki Prosny już w ten weekend

2020-08-27 13:55

Druga edycja Święta Rzeki Prosny już w ten weekend! (29-30 sierpnia). To okazja, by wysłuchać niezwykłych koncertów, które odbędą się na scenie położonej na Prośnie przy kaliskim Teatrze. W sobotę wystąpi Anna Rusowicz. Natomiast w niedzielę na scenie pojawi się Tomasz Bielski Kwartet z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

To będą dwa dni pełne atrakcji. W najbliższy weekend odbędzie się druga edycja Święta Rzeki Prosny czyli wydarzenia artystyczno-kulturalnego połączonego z dużym wydarzeniem sportowym. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek. 

W sobotę (29 sierpnia) o 20.30 koncert Anny Rusowicz. Przypomnę, zdobywczyni czterech FRYDERYKÓW. Bardzo ciekawe utwory lat 60, 70, czyli utwory w stylu retro. Natomiast w niedzielę wieczorem odbędzie się wielki koncert Filharmonii Kaliskiej pod batutą pana Adama Klocka i pana Tomasz Bielskiego znanego saksofonisty, muzyka Filharmonii Narodowej. I specjalne wykonanie utworu tak naprawdę na rok Fibigerów. Tomasz Bielski jest mężem Ewy Fibiger, stąd specjalnie skomponowany utwór. I tak byśmy kontynuowali ten rok Fibigerów.

Mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Święto Rzeki Prosny będzie miało także sportową odsłonę. Już w niedzielę odbędzie się Calisia Triathlon, w którym rywalizować będą miłośnicy sportu. Z uwagi na pandemię Triathlon odbędzie się bez udziału kibiców.

Są oczywiście obostrzenia. Jest impreza bez publiczności. Chodzi o zabezpieczenia. Musieliśmy się zmagać z wieloma obostrzeniami. Starty są też podzielone czasowo, są odległości, starty są z różnych miejsc.

Dodaje Grzegorz Kulawinek. 

Wstęp na koncerty jest wolny. Obowiązuje jednak reżim sanitarny. Uczestnicy muszą zachować bezpieczną odległość od innych uczestników, a także pamiętać o zasłonięciu ust i nosa.