fb

i

Autor: FB Miasto i Gmina Ostrzeszów

ZDROWIE

Różowy Ostrzeszów. Już po raz drugi

2023-10-17 10:07

Ogólnoświatowa kampania RÓŻOWY PAŹDZIERNIK już po raz drugi także w Ostrzeszowie. To akcja skierowana do kobiet. Jej głównym celem jest uświadomienie mieszkankom - tym starszym i młodszym, że rak piersi nie wybiera i nie pyta o wiek. W tym roku kampania prowadzona będzie głównie w social mediach - choć nie tylko.

Rak nie wybiera i nie pyta o wiek.

Ostrzeszów po raz drugi już dołącza do międzynarodowej kampanii RÓŻOWY PAŹDZIERNIK, której głównym celem jest uświadamianie czynników ryzyka raka piersi.

Akcja w Ostrzeszowie w tym roku skierowana jest głównie do najmłodszych mieszkanek. 

W tym roku mamy trochę inaczej przygotowany harmonogram działań. To, co jest podobne z zeszłego roku to warsztaty przeprowadzane dla dziewcząt w liceum. To będą warsztaty przeprowadzane przez panie położne z naszego Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Nowością jest taka mini - debata w Zespole Szkół nr 2, z którą dość intensywnie współpracujemy. To jest taka nowość. Oprócz tego jest kampania społeczna na social mediach Miasta i Gminy Ostrzeszów. Naszą grupą docelową jest młodzież, dla trochę starszych kobiet swoje działania podejmują panie z Amazonek i one robią to już od wielu lat, dlatego podzieliłyśmy w tym roku zadania i my przejęłyśmy młodzież, a one przejęły starszą młodzież - mówi Aneta Pawlarczyk - Świtoń, koordynatorka akcji. 

Debata w Zespole Szkół nr 2 rozpocznie się już dziś, o godz. 12:00. Uczestniczyć w niej będą m.in. psycholog pracująca z pacjentami onkologicznymi, położna oraz kobieta, która doświadczyła choroby - i ją pokonała.

różowy

i

Autor: FB Miasto i Gmina Ostrzeszów

Harry Potter QUIZ: Kto jest twoim rodzicem? To oni odprowadzą Cię na Peron 9¾

Pytanie 1 z 9
Jak często spędzasz czas z rodziną?