Remonty w ostrzeszowskich szkołach średnich

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

EDUKACJA

Remonty w ostrzeszowskich szkołach średnich

2023-09-19 15:06

Ostrzeszowskie szkoły średnie po modernizacji. Remonty przeprowadzono w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w I Liceum Ogólnokształcącym, w Zespole Szkół nr 1. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 już niebawem będą korzystać z nowego boiska.

Odnowione sale lekcyjne, korytarze czy wymiana sprzętu przeciwpożarowego. M.in. to zostało wykonane w szkołach średnich w Ostrzeszowie.

W Specjalnym Ośrodku-Szkolno-Wychowawczym wykonano gruntowny remont polegający na dostosowaniu placówki do przepisów przeciwpożarowych oraz polepszeniu bezpieczeństwa uczniów – mówi nam Dagmara Krajewska, z Wydziału Oświaty.

Powód do radości mają również uczniowie I LO. Bo i w tej placówce wykonano remonty. Dodaje Dagmara Krajewska.

Wyremontowano pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarki szkolnej, pracownie języka angielskiego, niemieckiego, polonistyczną oraz biologiczną do dyspozycji uczniów oddano zrewitalizowaną bibliotekę.

Remonty odbyły się również w Zespole Szkół nr 2. W tej placówce wyremontowany został budynek po byłej kotłowni, w którym wykonano salę konferencyjną z możliwością podziału za pomocą mobilnej ściany na dwa mniejsze pomieszczenia, utworzono dwa pomieszczenia dydaktyczne do teoretycznej nauki zawodu, salę komputerową na 16 stanowisk, pokój nauczycielski, zaplecze higieniczno-sanitarne dla personelu i uczniów, pomieszczenia gospodarcze i techniczne związane z obsługą obiektu, schody zewnętrzne oraz utwardzenia na terenie działki wraz z infrastrukturą techniczną. Natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 2 już niedługo będą korzystać z wielofunkcyjnego boiska.

W ramach inwestycji wykonana zostanie podbudowa i nawierzchnia poliuretanowa. Wykonane zostanie także ogrodzenie w formie piłkochwytów oraz kompletne oświetlenie.  Boisko wyposażone zostanie m.in. w stojaki do koszykówki, słupki do siatkówki, słupki do tenisa oraz bramki do piłki ręcznej – wyjaśnia Dagmara Krajewska

Prace mają zakończyć się pod koniec września.

Odgadnij miasto po jednym słowie. Ten quiz pokonał już wielu

Pytanie 1 z 10
Jeśli mówimy o mroźnej zimie, to mamy na myśli...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE