piece

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

ekologia

Ostrzeszów. Trwa wymiana "kopciuchów"

2023-09-19 9:58

Więcej pieniędzy na wymianę kopciuchów na ekologiczne źródła energii w Ostrzeszowie. Miasto dołożyło kolejne tysiące – i to już razem 400 tysięcy złotych. Wymiana już trwa, z częścią wnioskodawców podpisano już umowy. Miasto szacuje, że w tym roku wymienionych zostanie około 100 kopciuchów.

Są kolejne pieniądze z budżetu na wymianę kopciuchów na ekologiczne źródła ogrzewania w Ostrzeszowie. Po ostatniej decyzji Rady Miejskiej – to już łącznie 400 tysięcy złotych. To pozwoli na wymianę około 100 pieców.

Wnioski składać można było w lipcu. I już z częścią wnioskodawców umowy zostały podpisane – mówi nam Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

W tym roku było trochę mniej wniosków niż wcześniej. Podobną tendencję zauważyliśmy rok temu także. To oznacza, jak myślę, że tych kopciuchów do wymiany jest mniej. I to jest w sumie dobra wiadomość. W pierwszej kolejności umowy podpisaliśmy z tymi, którzy byli na liście z ubiegłego roku. Bo taką mamy zasadę, że nie zapominamy o tych, dla których zabrakło środków w roku poprzednim. Liczymy, że w tym - wymienimy około 100 pieców. Najczęściej mieszkańcy instalują ogrzewanie gazowe, ale zauważamy też wzrost zainteresowania pompami ciepła. Sporo też mieszkańców podłącza się do miejskiego cieplika, który w tej chwili jest najtańszy w regionie. I do tego przyłączenia dokładamy najwięcej.

Dofinansowanie to kwoty od 4 do 8 tysięcy złotych.

Osoby, które wsparcie dostały – piece – zgodnie z umową - wymienić muszą do końca roku.

QUIZ: Jakim rodzajem węgla jesteś?

Pytanie 1 z 6
Kiedy jest zimno, najlepiej ubrać się w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE