maski

i

Autor: Wiesław Berski / Facebook

Prawie 6 tys. maseczek trafi do kobylogóran - samorząd rozpoczyna ich dostarczanie

2020-03-30 16:26

Jak poinformował podczas dzisiejszej (30.03) sesji rady gminy Kobyla Góra wójt miejscowości Wiesław Berski od jutra, czyli od wtorku, rozpocznie się dostarczanie maseczek ochronnych mieszkańcom gminy. Uszyto ich prawie 6 tysięcy. Ci, którzy będą je roznosić, a także odbierać nie będą narażeni na bezpośredni kontakt. Maseczki bowiem zawisną na płotach, albo trafią do skrzynek pocztowych.

Gmina Kobyla Góra wspólnie z lokalnymi firmami i prywatnymi osobami postanowiła szyć maseczki ochronne dla swoich mieszkańców, a także personelu i pacjentów szpitala w Ostrzeszowie i pensjonariuszy oraz ich opiekunów w Domu Pomocy Społecznej w Kobylej Górze. Pierwsze partie pasek trafiły do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia i DPSu, a od jutra rozpocznie się dostarczanie ich do mieszkańców gminy.

Zamówiliśmy prawie 6 tysięcy maseczek dla mieszkańców naszej gminy, tak aby mieszkańcy poczuli się może trochę bardziej bezpiecznie. Do tych maseczek jest dołączona informacja jak należy je prawidłowo używać, korzystać z nich, żeby one faktycznie spełniały swoją funkcje. Także najprawdopodobniej będziemy wysyłali SMSy o tym kiedy będą. Prośba do Państwa, wszystkich mieszkańców - nie będziemy pukali, tylko w takich reklamóweczkach chcieli umieścić te maseczki na klamkach drzwi, bądź furtce czy w skrzynce pocztowej, także prośba by Państwo zerkali tam. My SMSami powiadomi jeszcze poszczególne sołectwa, w którym dniu dane sołectwo otrzyma takie maski.

Mówi wójt gminy Wiesław Berski.

Dodatkowo samorząd rezygnuje w tym roku z najważniejszych imprez i wydarzeń kulturalnych - takich jak dożynki czy Dni Kobylej Góry, by z zaoszczędzonych pieniędzy dofinansować tych, którzy na epidemii koronawirusa są najbardziej stratni. Piszemy o tym w artykule zamieszczonym poniżej.