zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

ROZRYWKA

Pieczone pianki, filmowy maraton i wiele innych. Już dziś Noc w Muzeum!

2024-05-17 11:17

Gdy strumyk płynie z wolna ... Któż z nas nie kojarzy tych pierwszych słów jednej z najpopularniejszych harcerskich przyśpiewek? Już dziś będzie można poczuć się jak na obozie z drużyną skautów. To, za sprawą OGNIOBRANIA, czyli harcerskiej nocy w muzeum. Co będzie się działo?

Ognisko, pieczone jabłka, pianki, wystawy i filmowy maraton. To wszystko już dziś od godz. 19:00, kiedy to w Ostrzeszowie rozpocznie się OGNIOBRANIE, czyli harcerska noc w muzeum.

Imprezę rozpoczynamy - od zwiedzania i podziwiania ;)

Startujemy o godz. 19:00 na dziedzińcu zamkowym, gdzie będzie można obejrzeć wystawę ku pamięci druha Stanisława Stwaskiego oraz zwiedzić wieżę zamkową. Od godz. 19:00 do godz. 20:30 również w muzeum będzie można podziwiać mini wystawę harcerską, przygotowaną z okazji 100 - lecia. To jest taki zaczątek tego, co będzie działo się we wrześniu, ale też będzie można zobaczyć nasze ekspozycje stałe oraz wystawę czasową - poświęconą grupie poetyckiej WOŁYŃ - mówi Magdalena Gałęcka z ostrzeszowskiego muzeum.

To tak naprawdę dopiero początek, bo to co najciekawsze - przygotowano na sam koniec.

O godz. 20:30 na zamkowym dziedzińcu rozpocznie się harcerski maraton filmowo - gawędowy, na który zapraszamy wszystkich - małych i starszych. W repertuarze trzy bazy filmowe. Pierwszy z nich to Wspomnień czas skalnego gniazda. To jedna ze starszych produkcji, pokazująca czasy od lat 60. wzwyż. Kolejnym blokiem tematycznym będzie Wolne Miasto. Poświęcimy chwilę, by przypomnieć sobie poprzednie edycje, jak to wyglądało, bo harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej mają dużą bazę filmowych pamiątek z Wolnego Miasta. Zakończymy seansem Hej w góry, czyli dwoma filmami wędrowniczymi. Będzie to wycieczka w Bieszczady oraz Tatry - dodaje Magdalena Gałęcka.

Będzie też ognisko, pogwarki, harcerskie piosenki i wiele, wiele innych. To będzie noc pełna wrażeń! 

plakat

i

Autor: Muzeum Regionalne im. Władysława Golusa w Ostrzeszowie

Czuwaj! Co wiesz o harcerstwie i skautingu?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej?