aplikacja

i

Autor: pixabay.com

Ostrzeszowianie, którzy nie płacą za śmieci mogą zostać wytropieni - pomóc ma aplikacja

2021-11-29 10:35

Aplikacja wytropi dłużników. Ostrzeszów będzie ścigał osoby, które nie płacą za śmieci, a powinny. I pomóc w tym ma aplikacja, która jest właśnie testowana. Miasto licencje na nią otrzymało od miasta Świdnik, które jako pierwsze w Polsce wdrążyło algorytm pozwalający na uszczelnienie śmieciowego systemu.

Ostrzeszów będzie ścigał mieszkańców, którzy składają fałszywe deklaracje śmieciowe i np. nie podają rzeczywistej liczby osób mieszkających w danym gospodarstwie. Miasto dostało licencje na aplikację, którą w 2018 roku wdrążył jako pierwszy w Polsce Świdnik. Ma ona weryfikować dane zawarte w deklaracjach. Takich osób, które za śmieci nie płacą, a powinny może być nawet 3 tysiące w gminie. Apka jest teraz testowana.

Bardzo chętnie Świdnik wyraził chęć, by z nami współpracować. Udzielił na licencji na aplikacje. Za darmo, bo to też jest ważna informacja i teraz trwa analiza i procedura wdrążenia tej aplikacji. Czyli integracji tych wszystkich baz danych, na których opierał się też Świdnik i mamy nadzieje, że to również u nas przyniesie efekty w przyszłym roku. 

mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Dzięki aplikacji Świdnik w ubiegłym roku wytropił 1300 osób, które nie płaciły za śmieci. Część mieszkańców też po prostu się wystraszyła i zmieniła deklaracje na te zgodne z rzeczywistością. Dzięki temu do budżetu Świdnika wpłynęło pół miliona złotych. Ostrzeszów ma nadzieję, że narzędzie znajdzie także ostrzeszowskich dłużników i uszczelni system śmieciowy.

Sonda
Czy wdrążenie "śmieciowej" aplikacji to dobry pomysł?
Zdrowo, aktywnie, charytatywnie... pomaganie przez morsowanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE