bałczyna

i

Autor: Patryk Jędrowiak/fb

Inwestycje

Ostrzeszów. Trwa budowa ścieżki na Bałczynę

2023-09-26 12:22

Jeszcze jesienią powinna zakończyć się budowa ścieżki na Bałczynę, najwyższe wzniesienie Ziemi Ostrzeszowskiej. Prace ruszyły w sierpniu i "idą" zgodnie z harmonogramem. Powstaje chodnik o długości ponad kilometra, po którym będą mogli także jeździć rowerzyści.

Pogoda sprzyja, prace wykonywane są zgodnie z planem.

Trwa budowa ścieżki na Bałczynę.

Będzie to chodnik, po którym spokojnie i rowerem się przejedzie. Ścieżka będzie mieć blisko 1200 metrów. Kosztować będzie ponad milion złotych.

To ważna i oczekiwana od lat już inwestycja. Ponieważ do tej pory chodnik kończył się w miejscowości Olszyna, niecały kilometr przed wzgórzem. Po wykonaniu prac dojedziemy już rowerem, jako kontynuacja, do samego wzgórza. Ta inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo, nie tylko pieszych i rowerzystów, ale wszystkich, którzy korzystają z tej trasy. Dlatego mieszkańcy oczekiwali na taki ruch. A my liczymy, że uda nam się kontynuować tę trasę dalej, bo już teraz walczymy o środki na kolejny odcinek.

Mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

W kolejnym etapie gmina chce wybudować ciąg dalszy ścieżki aż do krajowej drogi nr 11- w Rogaszycach.

Władze złożyły już wnioski i dofinansowanie w ramach jednego z rządowych programów.

Bełczyna zalicza się do tzw. Wzgórz Ostrzeszowskich. Jest drugim najwyższym wzniesieniem tego pasma, a zarazem całej Wielkopolski.

Bałczyna ma 278 m n.p.m.

Quiz z Disneya. Jak dobrze znasz kultowe bajki?

Pytanie 1 z 10
"Na koniec świata i jeszcze dalej" - to powiedzenie którego bohatera Toy Story?