lekarze

i

Autor: pixabay

zdrowie

Ostrzeszów. Szpital będzie miał nowoczesną pracownię endoskopową. Jeszcze w tym roku

2023-08-29 15:01

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało właśnie na ten cel milion 200 tysięcy złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze przekazał Marszałek Województwa Wielkopolskiego. To 85 % wartości całej inwestycji.

Tak naprawdę, do tej pory, tylko dwa powiaty w całej Wielkopolsce takiej nowoczesnej pracowni nie miały. To powiat wągrowiecki i właśnie ostrzeszowski. Teraz to się zmieni.

Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych szpital kupi m.in. specjalistyczną aparaturę w tym dwa gastroskopy i dwa kolonoskopy.

- To będzie zdecydowana poprawa pracy i jakości usług - mówi prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Zbigniew Kluczkowski.

Chcemy, aby nasi pacjenci mieli w pełni wyposażoną, nowoczesną pracownię, której do tej pory, aż tak nowoczesnej nie było. A jednocześnie chcemy utworzyć poradnię ogólnodostępną w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej dla pacjentów powiatu. Takiej poradni w powiecie nie było i będzie to pewne novum a jednocześnie podniesie poziom świadczonych przez szpital usług.

Przetarg już został ogłoszony. W najbliższym czasie ma zostać rozstrzygnięty. Potem już tylko trzeba będzie poczekać na sprzęt. Jeśli nie będzie żadnych przeszkód pracownia ruszy jesienią.

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie poradni. Szpital liczy, że zgodnie z potrzebami regionu, NFZ na przełomie roku ogłosi konkurs na takie poradnie specjalistyczne i jedną uda się uruchomić właśnie w Ostrzeszowie. Służyć będzie przede wszystkim mieszkańcom powiatu, ale skorzystać z niej będą mogli pacjenci z całego regionu. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia już negocjuje z lekarzami, których chce zatrudnić w ramach poradni.

Wartość nowej pracowni to nieco ponad milion 400 tysięcy złotych. Ponad 200 tysięcy szpital daje z własnego budżetu.

Czy masz naturę intryganta? Odpowiedz na pytania, a poznasz swoją prawdziwą twarz!

Pytanie 1 z 12
Twój kolega z pracy ostatnimi czasy jest dla ciebie miły. Czy zakładasz, że ma jakieś ukryte zamiary?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE