lekarze

i

Autor: pixabay

zdrowie

Ostrzeszów. Szpital będzie miał nowoczesną pracownię endoskopową. Jeszcze w tym roku

2023-08-29 15:01

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało właśnie na ten cel milion 200 tysięcy złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze przekazał Marszałek Województwa Wielkopolskiego. To 85 % wartości całej inwestycji.

Tak naprawdę, do tej pory, tylko dwa powiaty w całej Wielkopolsce takiej nowoczesnej pracowni nie miały. To powiat wągrowiecki i właśnie ostrzeszowski. Teraz to się zmieni.

Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych szpital kupi m.in. specjalistyczną aparaturę w tym dwa gastroskopy i dwa kolonoskopy.

- To będzie zdecydowana poprawa pracy i jakości usług - mówi prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Zbigniew Kluczkowski.

Chcemy, aby nasi pacjenci mieli w pełni wyposażoną, nowoczesną pracownię, której do tej pory, aż tak nowoczesnej nie było. A jednocześnie chcemy utworzyć poradnię ogólnodostępną w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej dla pacjentów powiatu. Takiej poradni w powiecie nie było i będzie to pewne novum a jednocześnie podniesie poziom świadczonych przez szpital usług.

Przetarg już został ogłoszony. W najbliższym czasie ma zostać rozstrzygnięty. Potem już tylko trzeba będzie poczekać na sprzęt. Jeśli nie będzie żadnych przeszkód pracownia ruszy jesienią.

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie poradni. Szpital liczy, że zgodnie z potrzebami regionu, NFZ na przełomie roku ogłosi konkurs na takie poradnie specjalistyczne i jedną uda się uruchomić właśnie w Ostrzeszowie. Służyć będzie przede wszystkim mieszkańcom powiatu, ale skorzystać z niej będą mogli pacjenci z całego regionu. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia już negocjuje z lekarzami, których chce zatrudnić w ramach poradni.

Wartość nowej pracowni to nieco ponad milion 400 tysięcy złotych. Ponad 200 tysięcy szpital daje z własnego budżetu.

Czy masz naturę intryganta? Odpowiedz na pytania, a poznasz swoją prawdziwą twarz!

Pytanie 1 z 12
Twój kolega z pracy ostatnimi czasy jest dla ciebie miły. Czy zakładasz, że ma jakieś ukryte zamiary?