park kosynierów

i

Autor: BŹ

miasto

Ostrzeszów. Rewitalizacja Parku Kosynierów idzie "pełną parą"

2023-09-20 11:28

Nowe alejki, zmodernizowana fontanna i więcej nasadzeń. Trwa rewitalizacja Parku Kosynierów w Ostrzeszowie. Po remoncie – mieszkańcy mają zyskać zielone miejsce spotkań. Jeśli pogoda pozwoli - prace zakończą się z końcem 2023 roku.

Jeśli pogoda pozwoli – wszystko zakończy się jeszcze w tym roku. Jeśli nie - nowe nasadzenia będą wczesną wiosną.

Trwa gruntowna modernizacja Parku Kosynierów w Ostrzeszowie. Mieszkańcy mają zyskać nową zieloną przestrzeń. Będą nowe alejki, monitoring, którego wcześniej nie było i więcej zieleni. Pojawi się m.in. nowy klomb.

Na linii byłej alejki asfaltowej, która szła wzdłuż głównej alei spacerowej, powstanie gigantyczny klomb - że tak to powiem w skrócie. Tam pojawi się najwięcej nowych nasadzeń, runa leśnego i innych roślin. Będzie pięknie. Spacer wzdłuż tej alejki będzie na pewno wielką przyjemnością. Ale nie tylko w tym miejscu pojawią się nowe nasadzenia. Ale tak naprawdę na terenie całego parku.

Mówi nam Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa i dodaje, że zmodernizowana zostanie także fontanna.

Fontanna nie będzie kamienna. Będzie granitowa. Zmieni się jej środek. Będzie to fontanna kaskadowa. Będzie podświetlona. Będzie oczywiście miała wszystkie te atrakcje, które są w fontannach. Będzie pergola, będzie można miło w tym miejscu spędzić czas.

Remont ruszył na początku wakacji. Na czas prac park jest zamknięty.

Firma ma 8 miesięcy na wykonanie wszystkiego, ale jeśli pogoda pozwoli – prace zakończą się w tym roku.

Rewitalizacja parku to część większego, wielomilionowego projektu, w ramach którego modernizację przechodzą też tereny przy Norweskiej, gdzie powstaje m.in. duży, nowoczesny plac zabaw.

QUIZ jaką porę roku jesteś

Pytanie 1 z 9
Twój wymarzony urlop to: