Ostrzeszów. Motorowerem uciekali przed policją

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Ostrzeszów. Motorowerem uciekali przed policją

2023-08-18 11:34

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, teraz musi ponieść konsekwencje. 14-letni wychowanek Domu Dziecka w Ostrzeszowie będzie tłumaczył się przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w Ostrzeszowie w rejonie skrzyżowania drogi K11 z ul. Piastowską. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd typu motorower, którym poruszały się dwie osoby. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie stosował się do podawanych przez oznakowany radiowóz znaków do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, podejmując ucieczkę.

Pojazd nie posiadał też tablic rejestracyjnych. Policjanci podjęli pościg, jednak jego kontynuację uniemożliwiło wjechanie motorowerzysty w remontowany odcinek drogi przy ul. Piekary – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzeczniczka ostrzeszowskich policjantów.

Policjanci ustalili dane osób poruszających się motorowerem i tego samego dnia  zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do ostrzeszowskiej komendy policji. Sprawcami okazali się wychowankowie Domu Dziecka w Ostrzeszowie w wieku 14-stu i 15-stu lat. 

W toku podjętych wobec nieletnich czynności okazało się, że motorowerem kierował 14-latek, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. W obecności osoby wyznaczonej przez placówkę, w której umieszczeni są nieletni, wykonano czynności do zaistniałego zdarzenia – dodaje rzeczniczka.

14-latek, który kierował motorowerem usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego opisanego w art. 178b kodeksu karnego, polegającego na nie zatrzymaniu się do kontroli drogowej, za który odpowie przez Sądem dla Nieletnich.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE