wypadek rogaszyce

i

Autor: OSP Ostrzeszów/fb

wypadek

Ostrzeszów. Było zażalenie prokuratury. Jest druga decyzja sądu ws. aresztu dla 19-latki z BMW

2023-10-25 13:46

19-latka podejrzana o spowodowanie wypadku, w którym zginął jej 17-letni kolega, trafi do aresztu. Taką decyzję podjął dziś Sąd Okręgowy w Kaliszu po zażaleniu prokuratora na wcześniejszy brak aresztu dla młodej kobiety.

Sąd podzielił optykę prokuratury. W zażaleniu prokurator zaznaczył, że faktycznie, grożąca w tym śledztwie wysoka kara - stanowi samoistną przesłankę do stosowania środka izolacji. Aktualnie to postanowienie jest natychmiast wykonalne. Ale obrońca podejrzanej ma prawo się odwołać.

Mówi nam Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 9 października na krajowej "11" w Rogaszycach, w powiecie ostrzeszowskim.

Kierująca BMW kobieta straciła panowanie nad samochodem, co doprowadziło do dachowania i pożaru auta. Zginął 17-latek a kierująca autem 19-latka i jej 18-letni znajomy zostali ranni.

Wstępne ustalenia wskazują, że na liczniku samochodu było co najmniej 250 km/h.

Kobieta jeszcze dziś ma trafić do aresztu. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Podczas śledztwa podejrzana przyznała się do winy. Zeznała, że koledzy podjudzali ją do szybkiej jazdy.

Sprawdź, czy jesteś uczciwym człowiekiem!

Pytanie 1 z 10
Zaspałeś do pracy. Spóźniłeś się na bardzo ważną konferencję, o której wiedziałeś już od miesiąca. Co powiesz przełożonym i współpracownikom, gdy wejdziesz do biura w trakcie spotkania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE