wypadek rogaszyce

i

Autor: OSP Ostrzeszów/fb

wypadek

Ostrzeszów. 19-latka z BMW pozostaje w areszcie

2023-11-21 6:10

Pozostaje za kratkami. Sąd Okręgowy w Kaliszu podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego, który pod koniec października aresztował tymczasowo 19-latkę podejrzaną o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Rogaszycach pod Ostrzeszowem. To decyzja prawomocna.

Co najmniej do połowy stycznia zostaje w areszcie.

19-latka podejrzana o spowodowanie wypadku w Rogaszycach pod Ostrzeszowem, do którego doszło na początku października.

Kierowane przez młodą kobietę BMW wypadło z drogi, dachowało i stanęło w płomieniach. Zginął 17-letni chłopak. A 19-latka i jej o rok młodszy kolega zostali ranni.

Prokurator od razu wniósł o areszt, ale sąd w Ostrzeszowie nie podzielił tego argumentu. Więc prokurator wniósł zażalenie do Sądu Rejonowego w Kaliszu. Ten 25 października zdecydował o zatrzymaniu kobiety w areszcie tymczasowym. Z tą decyzją z kolei nie zgodził się obrońca 19-latki. Jednak Sąd Okręgowy w Kaliszu podtrzymał zdanie Sądu Rejonowego. I ta decyzja jest prawomocna.

Kobiecie - za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - grozi do 8 lat więzienia.

Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznała się do winy. Zeznała, że jadący z nią koledzy - "podjudzali" j,ą by jechała szybko. Więc miała na liczniku co najmniej 250 km/h.

Śledztwo prowadzi ostrzeszowska prokuratura.

Zakupy w PRL i latach 90-tych. Co mogliśmy kupić za 150 złotych?

Pytanie 1 z 9
W 1995 po denominacji złotego 150 PLN odpowiadał ilu starym złotówkom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE