Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla  osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni

2023-11-17 20:00

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne nie tylko dla osób bezdomnych, ale również nietrzeźwych. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy. Apelują policjanci z Kalisza.

Kiedy temperatury spadają poniżej zera jednym z zadań prewencyjnych policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Patrole pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców oraz opuszczonych budynków, czyli wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą się próbować schronić przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób informują o możliwości schronienia w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Z dnia na dzień temperatury będą coraz niższe, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby reagowali widząc osobę bezdomną lub nietrzeźwą śpiącą na klatce schodowej, w piwnicy, czy pod gołym niebem. Powiadamiając o sytuacji odpowiednie służby - Policję lub Straż Miejską, możemy uratować ludzkie życie – mówi  podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Numer alarmowy to 112.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Źródło: Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE