Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla  osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni

2023-11-17 20:00

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne nie tylko dla osób bezdomnych, ale również nietrzeźwych. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy. Apelują policjanci z Kalisza.

Kiedy temperatury spadają poniżej zera jednym z zadań prewencyjnych policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Patrole pojawiają się w rejonach ogródków działkowych, dworców oraz opuszczonych budynków, czyli wszędzie tam, gdzie bezdomni mogą się próbować schronić przed zimnym wiatrem i niskimi temperaturami. Funkcjonariusze w każdym przypadku napotkania takich osób informują o możliwości schronienia w specjalnych placówkach i noclegowniach.

Z dnia na dzień temperatury będą coraz niższe, dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby reagowali widząc osobę bezdomną lub nietrzeźwą śpiącą na klatce schodowej, w piwnicy, czy pod gołym niebem. Powiadamiając o sytuacji odpowiednie służby - Policję lub Straż Miejską, możemy uratować ludzkie życie – mówi  podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Numer alarmowy to 112.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Źródło: Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla osób bezdomnych. Nie bądźmy obojętni