osrodek orto

i

Autor: az

Ortopedia

Ostrów: jedyny taki ośrodek w Polsce i drugi w Europie[POSŁUCHAJ]

2023-09-29 9:55

W ostrowskim szpitalu powstał ośrodek szkolenia leczenia złamań kości piętowej. W czwartek w Pałacu Myśliwskim w Antoninie podpisane zostały stosowne umowy. Wydarzenie bez precedensu, bowiem nie zdarza się, aby takie ośrodki powstawały w szpitalach powiatowych, poza klinikami.

A wszystko za sprawą szefa ostrowskiej ortopedii Mirosława Falisa, który dokładnie 10 lat temu przywiózł nowatorską metodę operowania złamań z Francji do Polski.

W ciągu 10 lat przeprowadziliśmy na oddziale 650 operacji złamania kości piętowej - mówi Mirosław Falis. Po kilku latach, gdy opanowaliśmy już metodę Calcanal, zaczęli do nas przyjeżdżać lekarze z Polski, Europy, aby się u nas uczyć. Robiliśmy to wszystko na stopie koleżeńskiej. Jednak teraz chcemy aby nasz ośrodek działał oficjalnie, więc podpisanie umowy to zakończenie pewnej drogi legislacyjnej. Specjalnie czekaliśmy tak długo z powołaniem ośrodka oficjalnie, aby mieć też przygotowane miejsce do szkoleń. Mamy w szpitalu jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych, jakich wielokrotnie nie widziałem w zachodniej Europie. Sam oddział jest po gruntownym remoncie, znakomicie wyposażony więc nie musimy mieć kompleksów.

Centrum ortopedii - Mirosław Falis

Ośrodek w Ostrowie będzie oddziaływał na specjalistów nie tylko z Polski - dodaje profesor Jarosław Czubak, krajowy konsultant w ortopedii. To już jest akredytacja europejska, najwyższy poziom kształcenia i świadczeń medycznych. To jest ewenement, aby takie centrum powstało poza kliniką, ale właśnie w szpitalu powiatowym. To jest naprawdę coś wyjątkowego. Dla mnie radość podwójna, bo jestem ostrowianinem z pochodzenia i jestem bardzo dumny z tego, co udało się zrobić na tutejszym oddziale. 

Centrum ortopedii - Jarosław Czubak
orto

i

Autor: az

Honorowym patronem wydarzenia była Wielkopolska Izba Lekarska.

Źródło: Ostrów: jedyny taki ośrodek w Polsce i drugi w Europie[POSŁUCHAJ]