Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie im. Władysława Golusa

i

Autor: Jagoda Lis

Ogólnopolska Noc Muzeów - w Ostrzeszowie

2022-05-12 9:00

Przed nami wielkie święto dla wszystkich miłośników historii i zabytków. Ogólnopolska Noc Muzeów już w najbliższą sobotę! W Ostrzeszowie świętujemy dzień wcześniej - bo już 13 maja.

Miejscem spotkania nie będzie, jak dotychczas - ratusz. Noc Muzeum o godz. 18.00 w Ostrzeszowskim Centrum Kultury - rozpoczną wspomnienia z Drohobycza w wystawie akwareli i odczytanie poezji ukraińskiej, a o 20.30 przeniesiemy się na zamkowy dziedziniec.

Tym razem Noc Muzeum będzie przebiegała zupełnie odmiennie niż wcześniejsze edycje, bo wcześniej zawsze działo się coś w budynku ratuszu, bądź przed ratuszem, w momencie, w którym nie mogliśmy zaprosić gości do środka. Tym razem stwierdziliśmy, że ten nasz rausz jest już tak znany i pomieszczenia muzealne i to, co mamy tutaj do pokazania dla większości naszych stałych bywalców i postanowiliśmy się wyprowadzić z budynku. Jako, że częścią Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, którym opiekuje się muzeum jest wieża zamkowa i zamek przy ulicy Zamkowej nr 6 - tym razem rzecz będzie się działa na zamkowym dziedzińcu mówi Mirosława Rzepecka - dyrektor muzeum w Ostrzeszowie.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji. Imprezę o godz. 18.00 rozpoczną wspomnienia z Drohobycza. W Ostrzeszowskim Centrum Kultury, w Galerii W Ramach Piętra będzie można zobaczyć wystawę akwareli z pleneru malarskiego w Drohobyczu i posłuchać ukraińskiej poezji. Spotkanie poprowadzą Witold Pelka oraz Sofia Iagotska. O 20.30 przeniesiemy się na zamkowy dziedziniec. A tam - kulinarna niespodzianka w harcerskim stylu, projekcja archiwalnych filmów kabaretu HAK z komentarzem na żywo oraz nocne zwiedzanie baszty.