Nietrzeźwy agresor w rękach policjantów

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

POLICJA

Nietrzeźwy agresor w rękach policjantów

2023-08-25 16:47

Nie dość, że był agresywny, to w dodatku nietrzeźwy. 44-letni mieszkaniec gminy Kraszewice trafił do policyjnego aresztu. To po tym, jak zatrzymali go pracownicy firmy ochroniarskiej.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 sierpnia po godzinie 22.00. Dyżurny ostrzeszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Kobylej Górze pracownicy firmy ochroniarskiej zatrzymali agresywnego mężczyznę.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zastali w rejonie wskazanej posesji "ochroniarzy" oraz obezwładnionego przez nich mężczyznę. Z uwagi na agresywne zachowanie 44-latka, mieszkańca gm. Kraszewice, zastosowali wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek na ręce trzymane z tyłu, a następnie umieścili w policyjnym radiowozie. W toku podjętych czynności ustalono, że mężczyzna uszkodził również mienie w postaci furtki – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzeczniczka ostrzeszowskich policjantów.

W trakcie interwencji 44-latek zachowywał się agresywnie utrudniając jednocześnie wykonywanie czynności przez funkcjonariuszy. Z uwagi na zachowanie zagrażające życiu i zdrowiu innych osób trafił on do policyjnego aresztu do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Przeprowadzona na terenie komendy kontrola trzeźwości zatrzymanego wykazała, że znajdował się on również pod wpływem alkoholu, tj. 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje rzeczniczka.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie.

Quiz dla najbystrzejszych. Spryciarze zdobędą 10/10!

Pytanie 1 z 10
Który matematyk jest twórcą teorii mnogości?