kurka

i

Autor: pixabay.pl

Nielegalny handel zwierząt na ostrzeszowskim targowisku

2022-06-21 11:00

Problem wciąż się nasila. Straż Miejska już kilkukrotnie interweniowała na targowisku w Ostrzeszowie w sprawie nielegalnego handlu zwierzętami - bez skutku.

Nielegalny handel zwierzętami na ostrzeszowskim targowisku. Mimo licznych interwencji i apeli SŁUŻB problem wciąż się nasila, a handlarze nic nie robią sobie z zakazów i co sobotę zjawiają się na targu wraz ze swoim inwentarzem.

Próbujemy w jakikolwiek sposób osoby, które handlują zwierzętami edukować i informować ich, że nasze targowisko nie spełnia do tego odpowiednich wymogów. Nie ma dostępu do bieżącej wody, nie ma zadaszonego i ogrodzonego pomieszczenia, nie ma nadzoru weterynaryjnego. Jednak nasze działania, wszelkie akcje interwencyjne - nie odnoszą zamierzonego skutku. Jednak patrząc też na te zwierzęta, to w jakich warunkach są one przetrzymywane, np. na słońcu, budzi spore kontrowersje - mówi Sławomir Grzegorowski, komendant Straży Miejskiej w Ostrzeszowie.

Zakaz handlu zwierzętami na targowisku miejskim w Ostrzeszowie został wprowadzony w ubiegłym roku. Handlarze, którzy nie dostosują się do obowiązujących przepisów mogą zostać ukarani karą grzywny - do pięciuset złotych.

Quiz. Jakim zwierzęciem byłeś w poprzednim wcieleniu?

Pytanie 1 z 10
Jakie zwierzę lubisz najbardziej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE