zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

ZWIERZĘTA

Nie zostawiaj psa w nagrzanym aucie. Upał zabija!

2024-07-08 7:32

Nigdy nie zostawiaj zwierzęcia w nagrzanym samochodzie. To śmiertelna pułapka, apeluje i przypomina ostrzeszowska policja. Temperatura w nagrzanym aucie może osiągać naprawdę wysokie wartości, a pozostawienie uchylonej szyby - nie pomoże.

Nadciągają tropikalne upały. Gdy wartości na słupkach rtęci przekraczają 30 kresek, sami czujemy się nie do końca dobrze. Takie warunki mocno też wpływają na naszych czworonożnych przyjaciół. Dlatego - szczególnie w takich chwilach, musimy o nich pamiętać.

Coraz więcej restauracji, czy sklepów wystawia miskę z wodą dla naszych pupili, więc zabierając ich na zakupy, czy spacer - zawsze możemy z tego skorzystać.

Niedopuszczalne jest, by - w momencie, gdy my załatwiamy sprawy na mieście, nasz pies czekał na nas w aucie. Nagrzany samochód to dla zwierzaka śmiertelna pułapka! 

Niestety, co roku w lato, słyszymy historie o psach pozostawionych w zaparkowanych na słońcu samochodach. Zwierzęta czekają na swoich właścicieli w upale, bez wody do picia i wentylacji. To karygodne i - surowo karane.

Policja w Ostrzeszowie przypomina, że zostawienie psa w nagrzanym aucie, bez dostępu do wody i świeżego powietrza, może zostać zakwalifikowane jako znęcanie się. Sprawcy grozi za to - nawet - kara pozbawienia wolności.

Jeżeli widzisz psiaka pozostawionego w nagrzanym aucie, reaguj! Gdy życie lub zdrowie zwierzęcia jest zagrożone, można wybić szybę, aby je uratować. W takich przypadkach należy też niezwłocznie powiadomić policję.

QUIZ. Czy rozumiesz, co mówi do ciebie twój pies? Przy 8 pytaniu nie daj się zwieść pozorom!

Pytanie 1 z 10
Wyszczerzone zęby, warczenie, wycofana postawa syngalizują że:
Pies