zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

DLA MIESZKAŃCÓW

Malownicza Wielkopolska. Odkryj jej uroki ze Stowarzyszeniem ,,Stacja Bukownica''

2024-07-05 10:16

Wasze maluchy - choć jest dopiero początek wakacji - już zdążyły się znudzić? Nie macie pomysłu, jak zorganizować im ten wolny czas? Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne ,,Stacja Bukownica'' i zaprasza dzieci i młodzież na wycieczkę, czy raczej - wycieczki. To w ramach projektu ,,Poznaj Wielkopolskę''.

Cudze chwalicie, swego nie znacie - mawiają. I trochę też tak jest. Teraz dzieci i młodzież będą miały okazję lepiej poznać swoją małą ojczyznę. Stowarzyszenie ,,Stacja Bukownica'' zaprasza na wakacyjne wycieczki. 

Pierwsza z nich odbędzie się 23 lipca i będzie to ,,Wycieczka po powiecie ostrzeszowskim''. 

  • Marszałki - Ognisko Miłosierdzia, Grabów - Muzeum Pszczelarstwa i Rzeka Prosna, poczęstunek i konkursy, Kuźnica Grabowska - Muzeum Elementarza, Koniec Świata, zabawy staropolskie, ognisko.

Druga opcja to ,,Wycieczka do Gołuchowa''. Ta odbędzie się 25 lipca.

  • Muzeum Leśnictwa, Powozownia, poczęstunek, spacer z atrakcjami do żubrów, obiad.

Później w planach jest ,,Wycieczka do Kalisza''. Ta odbędzie się 30 lipca.

  • Kalisz Zawodzie - warsztaty: zabaw staropolskich, scryptorium, czyli kaligrafii, rycerskie i zbroi, pieczenia podpłomyków, poczęstunek, film ,,W głowie się nie mieści 2'', obiad, kościół św. Józefa, spacer po mieście.

Następnie stowarzyszenie zaprasza na cykl ,,Warsztatów Ludowych''. Zajęcia będą się odbywać 6, 7 i 8 sierpnia (sala OSP w Zajączkach 17:00 - 19:00)

  • warsztaty ręcznego szycia lnianych sukien i koszul, konstrukcji łuku i strzał, wicia wianków i śpiewu, tańców i zabaw wielkopolskich. 

Na koniec ,,Wycieczka do kolebki Polski''. To już 23/24 sierpnia.

  • Rogalin - pałac i park, Kórnik - zamek i galeria, Poznań - rynek, katedra, spacer po mieście, nocleg w Dymaczewie z obiadokolacją i śniadaniem, Lednica - Ostrów Lednicki i Muzeum Pierwszych Piastów, Gniezno - Katedra, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Trakt Królewski.

I co ważne, by wziąć udział - czy to w wycieczce, czy warsztatach - trzeba się wcześniej zapisać. Termin mija 20 lipca.

Quiz o jeziorach w Polsce. Znawcy rodzimej geografii zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Na początek proste pytanie. Które polskie jezioro jest największe?