pixabay

i

Autor: pixabay.pl

SPOŁECZNE

Nie marnuj, nie wyrzucaj! Podziel się z innymi

2024-03-29 10:08

Warto pomyśleć o tych, których na święta nie stać i podzielić się jedzeniem. Jak wiecie - w Ostrzeszowie działa jadłodzielnia, do której można przynieść to, co przygotowało się na święta. Tak, by inni mogli posmakować wielkanocnego jedzenia, a u nas się nie zmarnowało.

Kto z nas nie zna słynnego - ,,Zostaw to na święta!''? No a później ... się marnuje.

Może by tak w tym roku pomyśleć o tych, których na te święta nie stać i - podzielić się jedzeniem? Wiadomo, zawsze tych smakowitych potraw zrobi się za dużo, a później często je się wyrzuca, bo nie jesteśmy w stanie przejeść tak dużych ilości. 

Jeśli chcecie zrobić coś dobrego i ofiarować wielkanocnego zajączka najuboższym - dołóżcie coś do jadłodzielni. Ta w Ostrzeszowie działa przy Kościele pw. Chrystusa Króla. To punkt, w którym każdy może zostawić coś od siebie. 

Warto jednak pamiętać, że tutaj też obowiązują pewne zasady. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek ;)

Do jadłodzielni przynosić możemy m.in. produkty odpowiednio zapakowane, jeśli to własne wyroby - warto też dodać datę przygotowania. Pamiętajmy, by były to rzeczy, które sami moglibyśmy zjeść. Nie przynośmy surowego mięsa, produktów, które straciły już datę ważności - i takich, które otwarte leżały już jakiś czas w naszych lodówkach. 

Jadłodzielnia w Ostrzeszowie działa od roku 2020. Niestety jednak, nie zawsze wypełniona jest po brzegi. Dlatego teraz, zamiast wyrzucać i marnować - pieniądze, czas i samo jedzenie - wspomóżmy tych, którzy na wielkanocne smakołyki sami nie mogliby sobie pozwolić. 

Dobro wraca podwójnie :)

fb powiat

i

Autor: FB Powiat ostrzeszowski

Tradcyje Wielkanocne. Sprawdź jak dobrze je znasz! (QUIZ)

Pytanie 1 z 7
Jakie zwierze jest symbolem świąt Wielkanocnych?