polcija

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

bezpieczeństwo

Policyjna akcja WIELKANOC. Więcej patroli, mniej litości dla łamiących prawo

2024-03-29 9:18

Jest i będzie ich teraz więcej. Policjantów na drogach. Tak jest co roku przed świętami Wielkiej Nocy. Większy ruch wymaga większej kontroli. Jak mówią mundurowi - wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze sprawdzają nie tylko czy jeździmy zgodnie z przepisami, ale także jak przewozimy dzieci - mówi rzeczniczka komendy w Ostrowie Wielkopolskim Małgorzata Michaś.

Zwracamy się z apelem, aby przestrzegać tych przepisów ruchu drogowego. Dostosować prędkość do warunków jazdy. Być uprzejmym i cierpliwym. Zauważać innych uczestników ruchu drogowego. To bardzo ważne, by być na drodze czujnym i na czas reagować na trudne sytuacje.

Policja apeluje także do pieszych i rowerzystów - by poruszali się po drogach bezpiecznie. Ich także obowiązują przepisy, w tym sygnalizacja świetlna. Dodaje Małgorzata Michaś.

Wciąż, niestety, są piesi czy rowerzyści, którzy - jak nie jadą samochody - to przechodzą, przejeżdżają po pasach na "czerwonym". Albo wbiegają na pasy - bo mają pierwszeństwo. Nie wolno przechodzić "na czerwonym świetle". Tak samo, jak nie wolno wbiegać na pasy. Zawsze należy sprawdzić, czy można bezpiecznie po nich przejść.

No i pod żadnym pozorem NIE WOLNO wsiadać za kółko, jeśli piło się alkohol.

Policjanci zapowiadają, że nie będzie pobłażania. Będą kary, jeśli przepisy zostaną złamane.

Quiz. Wielkanoc w PRL-u. Kojarzysz, jak to było? Zagnie cię już 3 pytanie!

Pytanie 1 z 10
Jak władze PRL-u nazywały Święta Wielkanocne?
Źródło: Policyjna akcja WIELKANOC. Więcej patroli, mniej litości dla łamiących prawo