Siatkówka, Łukasz Kaczmarek, ME

Autor: CEV Łukasz Kaczmarek

Mistrz Europy przekazał swój medal... do parafii!

2023-09-20 21:18

Niecodzienny gest Mistrza Europy w siatkówce, Łukasza Kaczmarka. Pochodzący z Krotoszyna siatkarz przekazał złoty medal Mistrzostw Europy 2023 jako wotum wdzięczności dla krotoszyńskiej bazyliki na ręce ksiedza proboszcza Aleksandra Gendery.

Krotoszyn to rodzinne miasto Łukasza Kaczmarka, nie powinno więc dziwić, że po zwycięstwie w Mistrzostwach Europy, odwiedził on ponownie Krotoszyn. Zresztą, siatkarz zrobił to już nie po raz pierwszy - przy okazji swoich poprzednich sukcesów, także nie zapominał o rodzinnym mieście.

Łukasz Kaczmarek w Krotoszynie: medal oddał... parafii!

Łukasz Kaczmarek, zawodnik reprezentacji Polski w siatkówce odwiedził w środowe popołudnie rodzinne miasto. Na rynku w Krotoszynie witały go setki mieszkańców. Podczas wydarzenia miała miejsce niezwykła uroczystość. Łukasz Kaczmarek przekazał złoty medal Mistrzostw Europy w Siatkówce 2023 jako wotum wdzięczności dla bazyliki na ręce ksiedza proboszcza Aleksandra Gendery. Całe wydarzenie zostało uwiecznione na filmie.

Polacy Mistrzami Europy: Kolejny sukces Łukasza Kaczmarka

W sobotę 16 września z reprezentacją zdobył złoty medal w Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej po koncertowej grze w finale z Włochami.

Łukasz Kaczmarek ma 29 lat. Gra na pozycji przyjmującego i atakującego. Od 2017 roku jest w reprezentacji Polski, z którą w lipcu zdobył złoty medal Ligi Narodów. Podczas tego turnieju zdobył też tytuł Najlepszego Atakującego. Ma też na swoim koncie wiele innych sukcesów. Obecnie jest zawodnikiem ZAKSA-y Kędzierzyn-Koźle.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!