zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

BON ENERGETYCZNY

Nawet 1200 złotych na rodzinę! Nabór wniosków startuje 1 sierpnia

2024-07-05 8:53

Ceny za prąd idą w górę, rząd wprowadza bon energetyczny. To jednorazowe świadczenie pieniężne dla osób o określonych dochodach. Nabór wniosków o wypłatę takiego dofinansowania wystartuje 1 sierpnia i potrwa do 30 września.

Bon energetyczny przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, których dochody w 2023 roku (miesięcznie) nie przekroczyły określonych stawek. To, w przypadku gospodarstw jednoosobowych - 2500 złotych oraz w przypadku gospodarstw 2 i więcej - osobowych, 1700 złotych.

To jednorazowe świadczenie w wysokości od 300 do 600 złotych. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku gospodarstw domowych, w których główne źródło ogrzewania jest zasilane energią elektryczną (pompa ciepła / bojler elektryczny). Tutaj mówimy o bonie energetycznym podwyższonym i stawce od 600 do 1200 złotych.

Pieniądze z bonu energetycznego będą przysługiwać także osobom, które przekraczają kryterium dochodowe. Stosowana w tym przypadku będzie tzw. zasada "złotówka za złotówkę", co oznacza, że bon energetyczny będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota bonu będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota bonu energetycznego będzie wynosić 20 zł.

Nabór wniosków o wypłatę bonu energetycznego rozpocznie się już 1 sierpnia i potrwa do 30 września. Na rozpatrzenie wniosku o przyznanie bonu gmina będzie miała 60 dni. 

Dokumenty będzie można składać osobiście, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrzeszowie lub elektronicznie, poprzez platformę ePUAP oraz aplikację mObywatel.

QUIZ. Wojna Biedronki z Lidlem. Tylko naprawdę wierny klient zgarnie 10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Kto jest właścicielem Biedronki (firma, nie człowiek)?