calisia

i

Autor: ksz

"Ludzie z żelaza" ponownie zmierzą się w Kaliszu - CALISIA TRIATHLON już 29 sierpnia

2021-08-13 12:39

To będzie sportowe zakończenie wakacji w Kaliszu. Już po raz 3. odbędzie się CALISIA TRIATHLON. Kilkuset uczestników zmierzy się z nurtem Prosny, pobiegnie wzdłuż jej brzegu i przejdzie odcinek kolarski w kierunku Turku. Na razie zgłosiło się około 500 zawodników. Zapisy wciąż trwają. Rejestracja kończy się 20 sierpnia.

III edycja CALISIA Triathlon startuje już 29 sierpnia. Organizatorzy liczą, że na starcie pojawi się około 600 zawodników. Na razie zapisanych jest 500. "Ludzie z żelaza" zmierzą się na dystanse 1/4 , 1/8 oraz w sztafecie na ćwiartce. Trasy i zasady pozostają bez zmian. 

Trasa nie zmienia się. Kalisz jest w rozkwicie, wszystkie drogi remontowane więc nie ma jakiś specjalnych możliwości manewrów. Trasa jest sprawdzona też przez kolarzy. Jest dobry asfalt i jest to szybka trasa. Pływać, wiadomo będziemy w rzece. Chcieliśmy w tym roku popłynąć w drugą stronę, za most, ale wydaje nam się jednak bardziej atrakcyjna ta strona w kierunku KTW. Trasa biegowa również pozostaje ta sama. Z takich dodatkowych atrakcji chcemy urozmaicić zawodnikom trasę. Na trasie biegowej będą dopingowały chilliderki z Kalisza czy orkiestra dęta bądź kilka zespołów, aby dodały jeszcze kopa i mocy.

Mówi Szymon Sobczak - jeden z organizatorów Calisia Triathlon. 

Do udziały w kaliskim traithlonie zachęca także ambasador imprezy Jerzy Wleklak.

Ci którzy chcą walczyć o pierwsze miejsca no to trenują, a ci którzy chcą wziąć udział no to bawią się tymi trzema konkurencjami. Triathlon jest bardzo popularny w Polsce. Zapraszamy wszystkich. Nawet tych którzy są troszeczkę opóźnieni w treningu. Ja myślę, żeby wziąć udział. Można się pokusić. 

Prócz imprezy głównej będzie też sporo dodatkowych atrakcji. Między innymi po triathlonie na stadionie miejskim odbędą się biegi z przeszkodami dla maluchów, zorganizowana zostanie strefa expo i strefa zabaw dla najmłodszych. Będzie można zobaczyć również pokaz latania na flyboardzie.

Zapisy do Calisia Triathlon trwają do 20 sierpnia. Link do rejestracji -> https://www.triathlonkalisz.pl/rejestracja/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE