śliwki

i

Autor: pixabay.com

Konkurs dla KGW - poszukiwana najsmaczniejsza potrawa z jabłek i śliwek

2022-04-05 11:27

To królowe wielkopolskich sadów. A mowa o śliwkach i jabłkach, które zostały głównymi bohaterami konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs „Przysmaki z wielkopolskich sadów” skierowany jest do pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Zadaniem jest przygotowanie regionalnych potraw z jabłek albo śliwek.

Czernina z suszonymi śliwkami, a może pieczona po wielkopolsku kaczka z jabłkami? Na pewno więcej pomysłów na regionalne dania właśnie ze śliwkami i jabłkami będą mieć panie z Kół Gospodyń Wiejskich. I kulinarnym warsztatem można się pochwalić i zgarnąć nagrody. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs „Przysmaki z wielkopolskich sadów” którego celem jest właśnie promowanie wielkopolskich dań ze śliwką i jabłkami w rolach głównych. Zabawa skierowana jest do gospodyń z KGW.

Będą bardzo atrakcyjne nagrody. Chcemy w sposób szczególny zaprezentować działalność Kół Gospodyń Wiejskich, które kultywują miejscowe tradycje i podtrzymują lokalny folklor. 

Mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia. Szczegóły TUTAJ.

Beszamel: jak przygotować mazurki wielkanocne?