pszczoła

i

Autor: pixabay.com

Będą nowe drzewa miododajne w Kobylej Górze i Kraszewicach

2022-04-04 10:56

Kobyla Góra oraz Kraszewice - to w tych gminach zostaną posadzone drzewa, które lubią pszczoły. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego po raz piąty rozdał środki na zakup sadzonek drzew miododajnych. W tym roku do rozdysponowania było aż 1,3 mln zł. Środki trafią do 81 gmin i powiatów z Wielkopolski.

1,3 mln zł dla 8 powiatów i ponad 70 gmin w całej Wielkopolsce, także tych z naszego regionu - na drzewa miododajne. Już po raz piąty Urząd Marszałkowski w Poznaniu przekazał środki na zakup takich drzew, które lubią pszczoły. Program cieszy się sporym zainteresowaniem samorządów. A dzięki niemu posadzono już tysiące nowych drzew - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

To jest niezwykle ważne, bo myślimy w ten sposób o przyszłości. Każdego roku w Wielkopolsce sadzimy kilkadziesiąt tysięcy drzew miododajnych. Te środki są przykładem na to, że dbamy o nasze lokalne środowiska, o te najmniejsze miejscowości.

Jedynymi gminami w powiecie ostrzeszowskim, które otrzymają środki - jak wspomnieliśmy - są Kobyla Góra i Kraszewice. Pierwsza z gmin dostanie maksymalne dofinansowanie, czyli 20 tys. zł. Kraszewice natomiast ponad 7 tys. Wśród drzew, które pszczoły lubią najbardziej są m.in lipa, klon, wierzba, robinia akacjowa czy tulipanowiec amerykański.

Bociany wracają do domu! Pojawiły się na Podkarpaciu
Sonda
Wielkanoc na słodko czy wytrawnie? Które potrawy jesz chętniej?