gry planszowe

Kępno. PLANSZOSTRADA 2023 za nami! Było zacnie! [ZOBACZ,POSŁUCHAJ]

2023-09-25 9:45

Były krótkie partyjki, ale też wielogodzinne strategiczne rozgrywki. Za nami 9. Planszostrada – czyli Kępiński Festiwal Gier Planszowych. Przez dwa dni fani planszówek mogli skorzystać z ponad 400 tytułów. I świetnie się bawili. Medialnym partnerem wydarzenia było Radio Eska.

Dwa dni z planszówkami w Kępnie za nami. Ci, którzy pojawili się w szkole przy Zamkowej na pewno nie żałowali.

A momentami było naprawdę tłoczno. Tylko w pierwszych trzech godzinach w sobotę przy planszówkach usiadło ponad 130 młodszych i starszych fanów gier.

Cieszy nas ta frekwencja - mówi nam organizator Marcin Szalek. - Po to robimy ten festiwal, by jak najwięcej ludzi skorzystało i dobrze się bawiło. Cieszy nas duża liczba dzieci i młodzieży. Turnieje przyciągnęły najmłodszych. I bardzo fajnie. To wszystko motywuje nas do dalszych działań i kolejnych edycji festiwalu czy spotkań z planszówkami w bibliotece w Kępnie.

Na brak wyboru tytułów gracze narzekać nie mogli. Planszówek było ponad 410.

Były gry proste, ale też takie, które wymagały nawet kilkugodzinnych strategii.

Jest świetnie. Gramy w grę ekonomiczną przenoszącą nas w czasy rewolucji przemysłowej w Anglii. No jest co robić - mówią nam gracze. - Fajna zabawa. Trzeba myśleć - i to jest najlepsze. Generalnie planszówki polecam wszystkim. To świetna lekcja dla naszych umysłów. Pracują wszystkie komórki. Mniej lub bardziej, ale zawsze. Świetne w planszówkach jest to,że po prostu widzimy się twarzą w twarz :) - dodaje kolejny gracz. - No i dobrze jest widzieć minę przeciwnika, kiedy przegrywa... :)

Świetna zabawa, świetny czas - mówią uczestnicy Planszostrady 2023

Medialnym partnerem Planszostrady było Radio Eska!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE