uks piast

i

Autor: FB UKS PIAST OSTRZESZÓW

SPORT

Dobra passa przerwana. UKS PIAST zalicza podwójną przegraną

2023-10-16 12:33

Spadek o dwie pozycje. To rezultat weekendowych spotkań ostrzeszowskiego PIASTA. Tenisiści rozegrali dwa mecze - w dwa dni, oba ze spadkowiczami z LOTTO SUPERLIGI. Najpierw w Oleśnie, a potem w Rzeszowie. Niestety, tym razem to rywale okazali się lepsi, a ostrzeszowianie - po serii zwycięstw - zaliczyli pierwszą w tym sezonie - choć dotkliwą - porażkę.

Z pozycji wicelidera tabeli - na czwarte miejsce. Tak wygląda sytuacja po dwóch rozegranych w miniony weekend meczach.

Ostrzeszowscy tenisiści dotkliwie poczuli przewagę rywali - najpierw mierząc się z ekipą z Olesna, później z drużyną z Rzeszowa.

Zarówno sobotnie, jak i niedzielne spotkanie zakończyło się wynikiem 8:2 na korzyść przeciwnika.

Po trzech zwycięstwach w rozgrywkach pierwszej ligi doznajemy dwóch porażek. To był na pewno bardzo trudny dla nas weekend, bo graliśmy z dwoma spadkowiczami z LOTTO SUPERLIGI. W sobotę zmierzyliśmy się w małopolskim Oleśnie z UKS - em Villa Verde. To drużyna, która jest uważana przez wszystkich za głównego faworyta do awansu, czyli po roku przerwy chcieliby wrócić do rozgrywek ekstraklasowych. Było jednak widać, jakim zespołem dysponuje drużyna z Olesna, czterech zawodników stamtąd, jeszcze w zeszłym sezonie występowało w Superlidze. Pomimo ambitnej postawy, trzech godzin meczu - przegrywamy 8:2. Wydaje mi się, że ten wynik nie odzwierciedla tego, jak przebiegło spotkanie, byliśmy jednak tym słabszym zespołem i trzeba przyznać, że Olesno jest bardzo dobrym zespołem, z tak dobrą ekipą jeszcze nie graliśmy. W niedzielę natomiast zagraliśmy w Rzeszowie, z kolejnym spadkowiczem z LOTTO SUPERLIGI - z Politechniką Rzeszowską. Tutaj, oczekiwania w stosunku do meczu, były zdecydowanie większe, liczyliśmy po cichu na remis lub nawet zwycięstwo i ten mecz na pewno był bardziej wyrównany. Ostatecznie też przegrywamy 8:2, ale ten wynik kompletnie nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne były to wyjazdy - mówi prezes UKS PIAST Ostrzeszów, Jarosław Krzywaźnia. 

Szansa na odrobienie punktów dopiero 28 października, kiedy to ostrzeszowianie zmierzą się z ekipą z Bielska - Białej.

Czy PIAST przesunie się oczko wyżej w ligowej tabeli? Dowiemy się już za dwa tygodnie.

Patronem medialnym tenisistów z Ostrzeszowa jest Radio Eska.

Który znak zodiaku złamie Ci serce? Rozwiąż quiz i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest Twój znak zodiaku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE