zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.pl

URZĄD PRACY

Czas na Młodych, czyli darmowe porady specjalistów. Mieszkańcy chętnie z nich korzystają

2024-05-13 12:01

,,Czas na młodych'' w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrzeszowie. To pilotażowy program placówki, którego celem jest aktywizacja osób bezrobotnych, do 30. roku życia. W ramach tego pilotażu działa punkt doradztwa zawodowego. To m.in. bezpłatne porady specjalistów, z których młodzi mieszkańcy chętnie korzystają.

Ponad 100 osób już skorzystało, kolejne wciąż mają szansę to zrobić. Punkt doradztwa dla osób młodych w ostrzeszowskim urzędzie pracy. To bezpłatne porady specjalistów, kierowane do osób do 30. roku życia, które rozpoczynają swoją zawodową karierę lub - chcą się przebranżowić.

Osoba młoda, do 30. roku życia, niekoniecznie zarejestrowana w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna ma możliwość skorzystania z porady doradcy zawodowego, radcy prawnego, jeżeli ma problemy prawne, które uniemożliwiają jej podjęcie zatrudnienia, czy inne trudne sytuacje życiowe, ale także z pomocy psychologa. Dyżury odbywają się na bieżąco - mówi Ewa Rycerska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrzeszowie.

Punkt będzie działał do końca roku. By z takiej porady - nieodpłatnie - skorzystać wystarczy się wcześniej umówić.

Wystarczy się z nami skontaktować, umówić ze specjalistą na konkretny termin i skorzystać z darmowej porady. Cieszą się one sporym zainteresowaniem, bo tylko w ubiegłym roku skorzystało z nich 113 młodych osób. Harmonogram dyżurów można znaleźć na naszej stronie internetowej - dodaje Ewa Rycerska.

Urząd Pracy przeznaczył na ten projekt ponad 800 tysięcy złotych. W Ostrzeszowie punkt doradztwa działa od ubiegłego roku. I jest to jedna z form wsparcia realizowana w ramach pilotażu.

Quiz. "Kiler", "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota". Rozpoznasz kultowe teksty z polskich komedii?

Pytanie 1 z 9
Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie.